Na Europa Supershow zabodoval Steve Kuclo

Na Europa Supershow zabodoval Steve Kuclo

Tomáš Bureš desátý, Natália Révajová Lenártová čtrnáctá

Soutěže | 20.08.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, flexonline.com, IFBBPRO.com, npcnewsonline.com


V texaském Dallasu skončila sobotními finálovými boji předposlední mužská profesionální soutěž letošní sezóny před Mr. Olympia. Startovní pole čítající bezmála dvě desítky závodníků nabídlo divákům zajímavou podívanou a opětovně ukázalo, jak těsné mohou být vzájemné souboje. To platí zejména o prvních dvou místech, na kterých skončili Steve Kuclo jakožto vítěz a Essa Obaid. Už v semifinále přitom bylo znát, že oba spolu drží téměř stejný krok. Zatímco Steve Kuclo zaujal především líbivou a symetricky zpracovanou postavou, Essa Obaid kontroval lepší a dotaženější formou. Steve Kuclo si tak svým debutem letošní sezóny a získaným vítězstvím vydobyl podobně jako před týdnem Evan Centopani právo účasti na Mr. Olympia 2013.

Třetí Lionel Beyeke se po několika dnech spolupráce s Dennisem Jamesem prokousal k lepší formě a nabídl především ostrou přední pózu, zatímco v zadních postojích působil především v oblasti hamstringů a gluteálů měkčeji. Čtvrté místo získal zřejmě nejdotaženější závodník Mohammad Bannout, kterému naději na lepší místo stále bere hendikep v podobě méně příznivější tělesné stavby, na které však za poslední rok dokázal hodně zapracovat. Pětici nejlepších uzavřel svým profi debutem Cory Mathews, vítěz NPC National Champonships z loňského roku. Za zmínku ještě stojí ostře sledovaný start Zacka Khana, který po dlouhé pauze způsobené nepříjemným poraněním obou kolen vybojoval velmi slušné sedmé místo. A to nejlepší na konec.

Český zástupce Tomáš Bureš dokázal po roztrpčení na před týdnem konané PBW Championships zabojovat a nevzdat se. Všem tak ukázal, že rozhodnutí nastoupit do další profesionální soutěže, ve které si tentokrát po děleném šestnáctém místu sáhl na mnohem příjemnější desátou příčku, bylo více než šťastné.

V Dallasu se představili i závodnice a závodníci v kategoriích Figure, Women’s Physique a Men’s Physique. V nejobsazenější kategorii Women’s Physique startovalo dvaatřicet závodnic, kolegů z Men’s Physique pak jednadvacet. V kategorii Figure se mezi sedmadvaceti závodnicemi představila i slovenská závodnice Natália Révajová Lenártová, která si tentokrát odnesla čtrnáctou příčku. Výsledky TOP 5 v jednotlivých kategoriích najdete níže.

TOP 5 - Women’s Physique

1. Dana Linn Bailey
2. Jillian Reville
3. Karin Hobbs
4. Jennifer Robinson
5. Nicole Ball   

TOP 5 - Men’s Physique

1. John Nguyen
2. Stephen Mass
3. Vincent Fiore
4. Capriese Murray
5. Sheridan House   

TOP 5 – Figure

1. Dana Ambrose
2. Julie Mayer-Hyman
3. Swann Cardot
4. Victoria Adelus
5. Andrea Calhoun

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk