Evan Centopani vítězem PBW Championships

Evan Centopani vítězem PBW Championships

Tomáš Bureš a Aurélia Grožajová na šestnáctém místě

Soutěže | 12.08.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, IFBBPRO.com, musculardevelopment.com, rxmuscle.com


V americké Tampě skončily finálové části všech kategorií soutěže PBW Championships, přičemž největší pozornost českých fanoušků byla upřena na otevřenou kategorii kulturistiky mužů.  Právě v jejím startovním poli se mezi třemi desítkami závodníků prezentoval i český zástupce Tomáš Bureš, který se naposledy divákům představil v podobě sedmého místa na loňské New York Pro. I tentokrát se prezentoval ve skvělé formě, kterou podtrhovala zejména tvrdě zpracovaná a rozbrázděná stehna, famózní lýtka a rovněž napruhované prsní svaly, gluteály a hamstringy. Za zmínku stojí i skvělá boční tricepsová póza a působivý dvojitý biceps v zadním postoji, to vše podtržené vynikající úpravou pokožky. Bohužel i přes zmíněné přednosti se v ostré konkurenci podařilo Tomášovi naplno bojovat až v průběhu třetího vyvolávání a skončit až na děleném šestnáctém místě.

A jak se soutěž vyvíjela pro ostatní? V prvním sledu si rozhodčí nechali nastoupit šestici ve složení Evan Centopani, Juan Morel, Essa Obiad, Lionel Beyeke, Lee Banks a Mohammad Bannout. Právě Evan Centopani byl podle semifinálové formy považován za pravděpodobného vítěze celého klání, což se nakonec ukázalo být správným úsudkem. Ve druhém vyvolávání se představili Jason Huh, Rafael Jaramillo, Manuel Romero, Bill Wilmore, Aliaksei Shabunia a Keith Williams. Jak jsme již zmínili, bylo to až třetí vyvolávání, ve kterém se s dalšími čtyřmi závodníky, kterými byli Timmy Gaillard, Matthias Botthof a Rudy Richards, představil i Tomáš Bureš.

10.08.2013 Tomáš Bureš na PBW Championships 10.08.2013 Tomáš Bureš na PBW Championships 10.08.2013 Tomáš Bureš na PBW Championships 10.08.2013 Tomáš Bureš na PBW Championships
10.08.2013 Tomáš Bureš na PBW Championships 10.08.2013 Tomáš Bureš na PBW Championships 10.08.2013 Tomáš Bureš na PBW Championships 10.08.2013 Tomáš Bureš na PBW Championships

První místo tedy obsadil Evan Centopani, který naposledy soutěžil na loňské Olympii, ze které si odnesl osmé místo. I když se spekulovala o formě, s jakou se na pódiu předvede, diváky a fanoušky nakonec vůbec nezklamal. Disponoval dostatečnými objemy a potřebným odvodněním a svých předností si byl dostatečně vědomý, což dokládal lehký úsměv během pózování. Svým vítězstvím si zároveň zajistil možnost účasti na letošní soutěži Mr. Olympia. Druhé místo obsadil Juan Morel. Od třetího místa na New York Pro dokázal nabrat zhruba 5 kg další hmoty a jeho ostrou připravenost zdobil úzký pas. Na třetí příčku se dostal tvrdě dotažený Essa Obaid, který před zhruba měsícem obsadil na Wings of Strength čtvrté místo. Poslední dvě místa do TOP 5 vyplnili se skvěle připravenými břišáky, stehny a napruhovanými hýžděmi Mohammad Bannout a objemný, ale nepříliš dobře připravený Lionel Beyeke.

Kulturistika ženy

V kulturistice žen se prezentovalo celkem třicet závodnic, jejichž vysoký počet byl nepochybně zohledněn i faktem poslední možnosti kvalifikace na Olympii. Podotkněme zároveň, že právě v Las Vegas budou moci diváci vidět představitelky ženské kulturistiky naposledy v této sezóně. V prvním vyvolávání nastoupily Rita Bello, Tina Chandler, Shannon Courtney, Tammy Jones, Tonia Moore a Helle Nielsen. Při vzájemném porovnávání opustily po krátké chvíli pódium na pokyn rozhodčích Rita Bello a Tammy Jones, což okamžitě naznačilo dvojici nejlepších. V konečném výsledku zvítězila nakonec výtečně připravená Tammy Jones, druhé místo pak se zřejmě nejostřejší formou z celého startovního pole brala Rita Bello. Pětici nejlepších doplnily od třetího do pátého místa Tonia Moore, Tina Chandler a Helle Nielsen. Slovenská reprezentantka Aurélia Grožajová si podobně jako Tomáš Bureš odnesla ze soutěže šestnáctou příčku.

Fitness

V této kategorii dominovala zejména v prvním kole posuzujícím postavu a celkovou připravenost Michelle Blank. Právě prezentovaná forma, úzký pas a prezentace na pódiu vynesly společně s volnou sestavou této závodnici vítězství. Druhá v devatenáctičlenném startovním poli skončila Tiffany Chandler, třetí až pátou příčku obsadily Fiona Harris, Whitney Jones a Nicole Duncan.

Figure

Mezi třiatřiceti startujícími závodnicemi se na prvním místě umístila pátá z letošního Arnold Classic Mallory Haldeman. Druhou příčku si připsala Kamla Macko, třetí až pátou pak Allison Frahn, Latorya Watts a Swann Cardot. Za zmínku určitě stojí profesionální debut, který absolvovala čtvrtá Latorya Watts. Skvělé fyzické dispozice podtržené přiměřenou připraveností ji dokonce dávaly šanci bojovat o první místo, rozhodčí však nakonec ohodnotili její výkon čtvrtým místem.

Women’s Physique, Men’s Physique a Bikini

V posledních třech kategoriích nastoupilo na pódium devětatřicet (Women’s Physique), čtyřiadvacet (Men’s Physique) a třiadvacet (Bikini) soutěžících. Výsledky nejlepších v TOP 5 najdete uvedené níže.

Women’s Physique

1. Valerie Gangi
2. Dana Linn Bailey
3.Teresita Morales
4. Lyris Cappelle
5. Marnie Holley   

Men’s Physique

1. Tory Woodward
2. Jeff Seid
3. Steve Mousharbash
4. William Sullivan
5. Craig Capurso   

Bikini

1. Courtney King
2. Carolina Silva
3. Stephanie Mahoe
4. Aly Veneno
5. Gigi Amurao

 
 
 

Související články

Tomáš Bureš se v životní formě ukáže tento víkend na Floridě
Nadcházející víkend ve znamení PBW Championships
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk