Nadcházející víkend ve znamení PBW Championships

Nadcházející víkend ve znamení PBW Championships

České barvy bude hájit Tomáš Bureš, slovenské Aurélia Grožajová

Soutěže | 08.08.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: IFBBPRO.com


Pouhé tři. Přesně takový je počet mužských profesionálních soutěží před neustále se přibližující Olympií. Všechny z nich se odehrají ještě během posledního prázdninového měsíce srpna, aby tak symbolicky připravily celou kulturistikou veřejnost na absolutní profesionální vrchol v podobě soutěže Mr. Olympia, která se bude konat 27. – 28. září v Las Vegas.

Již o tomto víkendu nás tedy čeká první soutěž, kterou bude PBW Championships. O týden později se pak v texaském Dallasu odehraje další klání v podobě Europa Dallas a konec srpna dá prostor borcům startujícím na Nordic Pro ve finském Lahti. Zpět však k tomu, co je téměř již za dveřmi, tedy k PBW Championships. Největším lákadlem je kromě více či méně známých tváří profesionálního bodybuildingu start českého kulturisty Tomáše Bureše, který se po více než slibné loňské sezóně chystá na další bitvu mezi ostřílenou elitou. I když to při prodírání se k předním příčkám nebude mít mezi více jak třemi desítkami startujících kulturistů jednoduché, rozhodně se mezi nimi neztratí a může nepochybně mířit výše, než v loňské sezóně. Právě v ní vybojoval 8. místo na FIBO Power, 9. místo na Mr. Europe Grand Prix a zejména velice zajímavé 7. místo, které si přivezl z prestižní New York Pro. S jakou formou se Tomáš do Tampy na Floridě chystá, jste koneckonců mohli posoudit i v tomto příspěvku uveřejněném na našich internetových stránkách. Věřme, že našemu borci se bude dařit co nejlépe.

Kromě kategorie open se budou moci všichni fanoušci těšit také na další kategorie. Za zmínku určitě stojí kulturistika žen, ve které bude startovat velmi vysoký počet rovných třiceti závodnic a mezi kterými nebude chybět slovenská reprezentantka Aurélia Grožajová. Dále uvidíme zástupce a zástupkyně v kategoriích Fitness, Figure, Bikini, Women’s physique a Men’s Physique. Výše odměn byla stanovena na 20.000 amerických dolarů pro kulturistiku mužů, 9.500 pro kulturistiku žen, po 6.000 pro závodnice ve Fitness a Figure, 5.000 pro kategorii Bikini a po 3.500 USD pro Women’s a Men’s Physique. Přehled všech startujících v jednotlivých kategoriích pak najdete pod tímto odkazem.

 
 
 

Související články

Tomáš Bureš se v životní formě ukáže tento víkend na Floridě
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk