Vítězství na Wings of Strength si připsal Roelly Winklaar

Vítězství na Wings of Strength si připsal Roelly Winklaar

Štefan Havlík obsadil skvělé sedmé místo

Soutěže | 07.07.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, flexonline.com

 


 

Třetí nejlidnatější město Spojených států Amerických Chicago hostilo 5. – 6. července účastníky další z řady profesionálních soutěží, kterou tentokrát byla Wings of Strength. Pozornost na ni byla zaměřena nejen proto, kdo získá přímou kvalifikaci na Mr. Olympia či si připíše potřebné body, ale i z důvodu účasti slovenského reprezentanta Štefana Havlíka. Již teď můžeme prozradit, že sedmatřicetiletý kulturista vybojoval při svém debutu slibné sedmé místo. V kulturistice žen startovala také slovenská závodnice Aurélia Grožajová, která však podobně jako její čtyři soupeřky neprošla do finálové části.

V kategorii open se rozjel souboj mezi osmnácti borci, ze kterých po prosetí semifinálovým sítem vzešla desítka nejlepších. V prvním vyvolávání nastoupili Roelly Winklaar, Essa Obaid, Lionel Beyeke, Bill Wilmore, Justin Compton a Lee Banks, z nichž nejlepší hodnocení z pohledu rozhodčích nakonec získal Roelly Winklaar. Díky tomu získal právo účasti na letošní soutěži Mr. Olympia a sezónu 2013 tak zahájil skutečně na výtečnou. Roelly prozradil ještě v pátek před semifinále některé detaily z jeho přípravy. Hlavní změnou v přípravě na soutěž byl trénink s těžšími váhami a zázemí na rodném ostrově Curaçao. Podle jeho slov je karibské jídlo tím nejlepším, navíc mu jej připravovala jeho máma, se kterou tak byl každý den v kontaktu.

Změnou v jeho životě je i konec spolupráce s trenérkou Sibil Peters, která ovlivňovala jeho přípravu a trénink téměř čtyři roky. Na pódiu se mu nakonec podařilo předvést plné a dobře soutěžně připravené svaly, finální výsledek naštěstí nezhatily drobné problémy se zažíváním, které mu pomohl vyřešit George Farah a díky jehož zásahu se po dvou až třech hodinách cítil mnohem lépe. Zajímavá byla i odpověď na otázku, kterou dostal ještě v pátek před semifinále, zda je Essa Obaid coby vítěz loňského ročníku porazitelný.  Roelly k tomu uvedl: „V tuhle chvíli bych nerad říkal, že se mi to podaří, protože loni jsem to řekl a prohrál jsem.“ Ať už byla pověrčivost na místě či nikoliv, Roelly svůj plán uspět na výtečnou a získat právo startu v Las Vegas splnil beze zbytku.

Druhé místo obsadil Lionel Beyeke, který má podobně jako vítěz soutěže občas problém s plností svalů na pódiu. Tentokrát se mu však podařilo problém zkorigovat a vítěz z Flex Pro 2012 si tak po několika nepříliš úspěšných dalších startech připsal jeden z nejlepších výsledků soutěžní kariéry. Třetí Bill Wilmore nabídl velké, plné a dobře separované svaly, díky kterým mohl skončit i výše, avšak vzájemné porovnávání nakonec přineslo bronzový výsledek.  Až čtvrtý skončil obávaný obhájce loňského titulu Essa Obaid, jehož poměrně tvrdou formu poškodil měkce působící vzhled v zadních postojích. Pátou příčku si připsal při svém profi startu pětadvacetiletý výborně připravený Justin Compton, šestý skončil Lee Banks.

Ve 212 kraloval Tricky Jackson, který chuť vítězství naposledy okusil v roce 2011 na Iowa Pro. Druhou příčku bral Guy Cisternino. Pro šampiona z Europa Super Show z Dallasu v roce 2011 se jedná o nejlepší výsledek, kterého od zmíněného triumfu dosáhl. Třetí skončil Bola Ojex, zanícený vyznavač bojových umění, který si tak znovu připomněl druhý nejlepší výsledek v kulturistické kariéře v podobě třetího místa z roku 2010 na Phoenix Pro. Připomeňme si, že s kategorií do 212 liber se znovu setkáme až v září v rámci Olympia víkendu na Olympia 212 Showdown.

V kulturistice žen soutěžilo tentokrát patnáct závodnic, které společně nastoupily ke třetí soutěži letošního roku z celkového počtu pěti profesionálních klání. Na první příčce se umístila Monique Jones, která tak navázala na svůj triumf z loňského roku a obhájila titul šampionky. Druhá Juanita Blaino si při svém debutu po zisku profesionální karty na NPC National Championships z roku 2012 počínala na výtečnou a na třetí místo odsunula soutěžně zkušenou Tinu Chandler.

Ve Women's Physique prvním místem debutovala Jamie Pinder, vítězka NPC National Championships 2012. Druhá skončila bývalá figure závodnice Valerie Gangi, třetí místo pak připadlo pro Nicole Ball, kralující dříve v ryze kulturistických vodách.

V poslední soutěžní kategorii Figure s více než dvacetičlenným startovním polem zvítězila Ann Titone, vítězka letošního Toronto Pro. Druhá Linda Andrew startovala mezi profesionálkami poprvé, třetí příčku získala Bernita Stuckey.

Na závěr ještě dodejme, že další velké klání nás čeká až ve dnech 9. – 10. srpna, kdy se na soutěži PBW Championships v Tampě na Floridě představí téměř všechny profesionální mužské i ženské kategorie.

Kategorie open

1. Roelly Winklaar
2. Lionel Beyeke
3. Bill Wilmore
4. Essa Obaid
5. Justin Compton
6. Lee Banks
7. Štefan Havlík
8. Keith Williams
9. Constantinos Demetriou
10. Jeff Beckham

Kulturistika do 212 liber

1. Tricky Jackson
2. Guy Cistemino
3. Bola Ojex
4. Charles Ray Arde
5. Derik Farnsworth
6. John Sherman
7. Angel Rangel Vargas
8. Bryan Pazdzierz
9. Peter Foucaux

Kulturistika ženy

1. Monique Jones
2. Juanita Blaino
3. Tina Chandler
4. Rene Campbell
5. Nancy Clark
6. Sherry Smith
7. Christine Envall
8. Natalia Batova
9. Sherri Gray
10. Michelle Brent

Kategorie Women's Physique

1. Jamie Pinder
2. Valerie Gangi
3. Nicole Ball
4. Mindi OBrien
5. Andrea Holliday
6. Lisette Acevedo
7. Kim Tilden
8. Bailey Shuck Minihan
9. Loana Muttoni
10. Danielle Deck
11. Leonie Rose
12. Leila Thompson
13. Nola Trimble
14. La Drissa Bonivel
15. Lohani Noor
16. Marina Lopez
17. Jill Dearmin
18. Evangeline Belton
18. Laura Davies
18. Marlinea Echohawk
18. Lori Steele
18. Amie Francisco
18. Jill Rudison
18. Chris Kramer
18. Stacy Wright

Kategorie Figure

1. Ann Titone
2. Linda Andrew
3. Bernita Stuckey
4. Natalie Waples
|5. Laurie Schenelle
6. Agnese Russo
7. Chikondi Mseka
8. Chaya Boone
9. Vicki Counts
10. Chelsey Morgenstern
11. Teela Thompson
12. Tiffany Archer
13. Dawn Hinz-Pugh
14. Essence Monet
15. Eleni Kritikopoulou
16. Gloria Tarpley
16. Shala Singer
16. Michelle Mayberry
16. Magela Cambronero
16. Katerina Tarbox

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk