Roelly Winklaar v přípravě na Wings of Strength 2013

Roelly Winklaar v přípravě na Wings of Strength 2013

Kulturistika je nelehký a časově náročný koníček

Soutěže | 04.06.2013 | Michal Rudzinskyj

Přeložil: Karel Šedivý
Použité stránky: flexonline.com


Několik týdnů před Wings of Strength položil redaktor internetového serveru flexonline.com Mike Salazar pár otázek, na které odpovídal profesionální kulturista Roelly Winklaar. Ten loni absolvoval celkem osm soutěžních klání, z nichž poslední bylo EVL´s Prague Pro, na kterém obsadil osmé místo.

Zmíněná Wings of Strength bude první letošní soutěží, na kterou se mu očividně podařilo nabrat dostatek masivní svalové hmoty. Podaří se mu zpracovat ji a předvést tak, aby za sebou zanechal co největší počet startujících závodníků? Roelly Winklaar se momentálně soustředí pouze na svůj první debut letošní sezóny, na který se připravuje na rodném ostrově Curaçao.

Co je nejtěžší, když je člověk profesionálním kulturistou?
Najít rovnováhu s ohledem na rodinu. Kulturistika je nelehký a časově náročný koníček. Exhibiční vystoupení vám berou čas na rodinu, k tomu příprava jídel, čas v posilovně a rovněž dojíždění do ní zaberou spoustu času. A to ani nemluvíme o předsoutěžní přípravě, to se pak veškerý vynaložený čas navyšuje, dvoj až trojnásobně. Všechny ty chvíle pak nemůžu trávit se svými dětmi. Mám je moc rád, a když s nimi nejsem, hodně mě to bolí. Poslední dva týdny před soutěží potřebují mít naprostý klid. Můj zájem se soustředí pouze na jídlo, trénink a spánek. Vím, že je to pro ně obtížné, ale já tohle všechno dělám kvůli tomu, aby se jim vedlo lépe.

S rozvojem jaké svalové partie máš nejmenší problémy? Jak se ti daří sladit to s ohledem ke zbytku postavy?

Nejsnadněji mi jdou ramena. Mám od přírody dané, že snadno nabírám hmotu v oblasti ramen, nicméně i tak je trénuji naplno. Pokud jde o vyváženost, snažím se dbát na to, abych zaostávající partie procvičoval dostatečně intenzivně. Ukázkovým příkladem jsou moje záda. Práce na nich ještě zdaleka neskončila, nicméně během mého působení jakožto profesionálního kulturisty jsem na nich hodně zapracoval, protože velikost i detaily jsou důležité. Jednu oblast, které jsem věnoval mnoho pozornosti, jsou moje nohy. Jsem zvědavý na to, co to přinese.

Jak se rodí dobrý kulturista? Jaké kvality potřebuje mít dobrý profesionální kulturista?
Musíte pracovat na splnění vašich snů. Obklopte se pozitivně naladěnými lidmi, kteří vám přejí úspěch a také někým, kdo toho ví více než vy, aby vás mohl vést. Musíte mít v sobě něco, co vás mentálně žene vpřed i když si myslíte, že už nemůžete. Pokud jde o mě, slíbil jsem svojí mámě, že to nevzdám a to je to, co mě nutí jít do posilovny a trénovat. Rovněž mě pomáhají fanoušci. Domnívám se, že kulturista jakékoliv úrovně má svoje fanoušky, jejichž počet vzrůstá s tím, jak výkonnostně roste. Když se cítím sklesle, čerpám z jejich energie a entuziasmu. Pokud bychom nyní měli definovat dobrého profesionálního kulturistu, vezměte všechny zmíněné vlastnosti a znásobte je deseti. A to není něco, co se podaří přes noc.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk