Brandon Curry a Ryall Vasani zvítězili na Arnold Classic Brazil

Brandon Curry a Ryall Vasani zvítězili na Arnold Classic Brazil

Cedric McMillan diskvalifikován

Soutěže | 29.04.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, IFBBPRO.com, flexonline.com, musculardevelopment.com, npcnewsonline.com


Rozruch kolem diskvalifikace Cedrica McMillana, třináct soutěžících v kategorii open, deset v kategorii fitness a pořadatelské město Rio de Janeiro – takový byl první ročník Arnold Classic Brazil, který se konal 26. - 27. dubna. Úlohy promotérů se zhostili Robert Lorimer a Rafael Santonja, přičemž na nejlepší závodníky a závodnice čekaly příjemné odměny v celkové výši 85.000 USD.

Samotné klání předcházela poměrně zmatená situace kolem diskvalifikace jednoho z nejnadějnějších adeptů na vítěze Cedrica McMillana. Ten se na setkání závodníků dostavil se zpožděním, které podle jeho vyjádření způsobila složitá dopravní situace. Reportér musculardevelopment.com Shawn Ray a tréninkový guru George Farah se však při rozhovoru víceméně shodli na tom, že ostatní atleti byli ve stejné situaci, přesto se dostavili včas a nezklamali svoje fanoušky. Rozhodčí soutěže Lee Thompson nakonec ohodnotil pozdní příchod Cedrica McMillana diskvalifikací, která znamenala konec nadějím na jakékoliv dobré umístění. Hlavní protagonista incidentu vzal celou věc s nadhledem s tím, že sám pro sebe z ní musí vyvodit patřičné důsledky. I když se po tomto verdiktu objevily spekulace o tom, že Cedric přeci jen do soutěže nastoupí (telefonoval mu například Chris Aceto a Steve Blechman), vše mělo jen charakter neoficiálních informací. Ta oficiální a původní s konečným verdiktem o diskvalifikaci však nadále platila a velký Cedric McMillan tak na pódium nastoupí až coby aktér velkolepé New York Pro, která se bude konat 25. května.

A nyní již zpátky k soutěžícím. Kategorii open úspěšně vyhrál Brandon Curry, kterému se podařilo prezentovat se na pódiu s ostrou formou. Ačkoliv objemově nedosahoval takových kvalit jako někteří jeho soupeři, byla to právě svalová definice, na které ztroskotal zejména druhý, nicméně velice obstojně připravený Toney Freeman. Brandon Curry si tak ve svojí kariéře mohl připsat první profesionální vítězství a naznačit soupeřům, že po záplavě většinou sedmých a osmých míst lemujících jeho profi dráhu nastal konečně čas upozornit na to, že by s ním měli ostatní závodníci rovněž počítat. Třetí příčku si připsal Johnnie Jackson, místo čtvrté a páté pak obsadili Ed Nunn a Fred Smalls.

V kategorii fitness se ze zisku prvního profesionálního vítězství mohla radovat Ryall Graber Vasani, jejíž gradující formu i prezentaci mohlo naznačit nedávné druhé místo na FIBO Power v německém Kolýně nad Rýnem. Druhé místo obsadila Regiane Da Silva, třetí příčka pak připadla pro Nicole Duncan.

Kategorie open

1. Brandon Curry
2. Toney Freeman
3. Johnnie Jackson
4. Edward Nunn
5. Fred Smalls
6. Robert Piotrkowicz
7. Michael Kefalianos
8. Hidetada Yamagishi
9. Ronny Rockel
10. Baito Abbaspour
11. Mohamad Bannout
12. Fernando Almeida
13. Francisco Bautista

Kategorie Fitness

1. Ryall Graber Vasani
2. Regiane Da Silva
3. Nicole Duncan
4. Trish Warren
5. Allison Ethier
6. Fiona Harris
7. Diana Monteiro
8. Kizzy Vaines
9. Natalie Planes
10. Amanda Hatfield

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk