FIBO Power 2013 ovládl Cedric McMillan

FIBO Power 2013 ovládl Cedric McMillan

Výsledky kategorie open a fitness

Soutěže | 15.04.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: flexonline.com


Německý Kolín nad Rýnem hostil o uplynulém víkendu šestnáctičlenné startovní pole profesionální otevřené kulturistické kategorie, ke které se připojila i ženská kategorie fitness, v níž bojovalo celkem deset závodnic.

Mezi muži se rozhodovalo po prvním vyvolávání celkem jednoduše. Tedy alespoň ohledně prvního místa. Jakmile podle pokynů rozhodčích nastoupila na pódium první pětice ve složení Cedric McMillan, Johnnie Jackson, Ed Nunn, Ronny Rockel a Robert Piotrkowicz, rázem bylo téměř jisté, že to bude právě Cedric McMillan, kdo si ze starého kontinentu odveze profesionální vítězství. A plným právem. Bez diskuzí byl z celého startovního pole nejkomplexněji připraven, a byť mohl být o něco ostřejší, nelze s verdiktem rozhodčích než nesouhlasit. Jeho šesté místo z letošního Arnold Classic je připomenutím, že s jeho finální formou to není vždy tak dobré, jak by mělo být. O to více bude muset Cedric McMillan zapracovat na finální gradaci tak, aby mohl uspět i oproti silné konkurenci, které bude muset čelit například na blížící se květnové soutěži New York Pro.

Na druhém místě skončil Johnnie Jackson, jehož umístění nebudilo příliš velké nadšení. To z toho důvodu, že kvalitativně lépe na tom byl podle některých komentářů Ed Nunn, který však skončil až na třetím místě. Zmíněný Johnnie Jackson tentokrát nedokázal předvést svoje maximum. Jeho slabinou byla nedotažená stehna, přičemž tuto nedostatečnost navíc umocňovala i klasicky zmiňovaná proporční nevyváženost mezi horní a dolní polovinou těla. Jeho rival Ed Nunn nastoupil do soubojů s většími svalovými objemy. Nebyl však dokonale odvodněný a výsledná separace tak nedokázala naplno odhalit celou investovanou tréninkovou a dietní snahu. Zásluhou líbivé dispozice stavby těla však podle komentátorů dokázal stanout na pěkné třetí příčce.
Čtvrté místo obsadil polský závodník Robert Piotrkowicz. Ačkoliv disponoval potřebnou tvrdostí, kterou některé svoje přemožitele dokonce zastiňoval, byla to geneticky daná stavba těla, nedovolující mu pomýšlet na vyšší umístění. Přesto by zcela zaslouženě mohl skončit i na lepší příčce.

Pětice nejlepších uzavřel domácí Ronny Rockel. Jednalo se o jeho druhou letošní soutěž, kterých letos plánuje absolvovat celkem deset. Zmíněná příčka je po třináctém místu na letošním Arnold Classic pěkným příslibem a náznakem toho, že německý závodník se může letos zcela reálně blýsknout i nějakým cenným kovem, získaným na nadcházejících kláních.

Diváci přítomní v hledišti měli kromě pěkně stavěných mohutných borců možnost nechat se unést i ladnými a svižnými volnými sestavami, které zde předváděly soutěžící v kategorii fitness. Mezi zmiňovanou desítkou závodnic roli papírové favoritky obhájila Bethany Cisternino, kterou po finálových soubojích do první pětky v sestupném pořadí nakonec doprovodily Ryall Graber-Vasani, Regiane DaSilva, Whitney Jones a pátá Kizzy Vaines.

Výsledky muži

1. Cedric McMillan
2. Johnnie Jackson
3. Edward Nunn
4. Robert Piotrkowicz
5. Ronny Rockel
6. Daniel Toth
7. Michael Kefalianos
8. An Nguyen
9. Dainius Barzinskas
10. Jeff Long
11. Zaher Moukahal
12. Baitollah Abbaspour
13. Jaime Atienza
14. Vincente Martinez
15. Anton Breznik
16. Mohamad Bannout

Výsledky Fitness ženy

1. Bethany Wagner-Cisternino
2. Ryall Graber-Vasani
3. Regiane Da Silva
4. Whitney Jones
5. Kizzy Vaines
6. Nicole Duncan
7. Diana Monteiro
8. Babette Mulford
9. Amanda Hatfield
10. Somkina Liudmila


FIBO Power 2013 – první vyvolávání

Cedric McMillan – volná sestava

 
 
 

Související články

FIBO Power 2013 již tento víkend
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk