Dexter Jackson vítězem Australia Pro 2013

Dexter Jackson vítězem Australia Pro 2013

Výsledky kategorie open, Figure a Bikini

Soutěže | 11.03.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: flexonline.com, ifbbpro.com, musculardevelopment.com


V sobotu 9. března se v Australském Melbourne konala druhá profesionální soutěž letošní sezóny. Na start se postavilo celkem jedenáct závodníků, jejichž konečné pořadí bylo díky desetihodinovému časovému posunu známo o poznání dříve, než jak jsme tomu zvyklí v případě veškerých klání pořádaných ve Spojených státech.

Šestici nejlepších po finálových soubojích ovládl Dexter Jackson, který si podržel úžasně ostrou formu z Arnold Classic a opětovně zvítězil. Zatímco v Columbusu skončil na druhém místě Ben Pakulski a na třetím Toney Freeman, zde si oba borci zmíněné příčky prohodili. I když Ben Pakulski svoji formu z předchozího týdne vylepšil, nakonec jej stejně předstihl Toney Freeman, jehož forma po nástupu na pódium během semifinále výrazně vygradovala. Šestačtyřicetiletý závodník se tak může radovat z pěkného triumfu nad svým soutěžně méně zkušeným kolegou, který díky svému věku má přeci jen ještě dostatek prostoru pro to, aby mohl výkonnostně zrát.

Na čtvrtém místě skončil Edward Nunn, který na soutěž přicestoval s přeci jen vyššími ambicemi. Pátou příčku obsadil Australan Ivan Sadek, šestý skončil Michael Kefalianos. Do bojů tentokrát nemohl zasáhnout Johnnie Jackson. I když svoji účast plánoval, přicestovat nakonec nemohl kvůli problémům se svým pasem.

Souběžně s mužským kláním probíhaly i závody ve dvou ženských kategoriích. Ve Figure zvítězila první z letošního Figure International Candice Keene, na druhém pak skončila Erin Stern, která s bronzem z Columbusu nadále lehce ztrácí pozici papírové jedničky. Na třetím místě skončila Candice Lewis. V Bikini opětovně kralovala letošní vítězka Bikini International India Paulino, za kterou na druhém a třetím místě skončily Nicole Nagrani a Nathalia Melo.

Kategorie Figure – TOP 5

  1. Candice Keene
  2. Erin Stern
  3. Candice Lewis
  4. Mallory Halderman
  5. Rinna Schmidt

Kategorie Bikini – TOP 5

  1. India Paulino
  2. Nicole Nagrani
  3. Nathalia Melo
  4. Polianna Moss
  5. Rhiannon Harris
 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk