Ms. International, Fitness a Figure 2013 – finálové výsledky

Ms. International, Fitness a Figure 2013 – finálové výsledky

Soutěže | 02.03.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com


Zvítězily Iris Kyle, Tanji Johnson a Candice Keene

Americký Columbus má za sebou finálovou část ženských kategorií Ms. International, Fitness a Figure. Jak si vedly jejich zástupkyně si přiblížíme níže, připomeňme si jen, že poslední ženská kategorie Bikini se nám představí ve druhém finálovém večeru, po jehož skončení budou známy rovněž výsledky Arnold Classic.

Ms. International

Na pódiu se letos v této kategorii prezentovalo celkem jedenáct závodnic, mezi kterými již v semifinálové části poměrně


Iris Kyle

Tanja Johnson

Candice Keene
 jasně dominovala Iris Kyle. Přestože loňský rok vynechala kvůli zranění, letos předvedla opět to nejlepší, co tato závodnice může nabídnout. Disponovala vynikající symetrií, vyvážeností, plností, kresbou, napruhovanými hýžděmi a výraznou plasticitou svalstva. Přestože soutěžila nemocná a ke konci přípravy zvažovala, zda nemá odstoupit, rozhodla se nakonec zůstat ve hře. Její neskutečný genetický potenciál a dar v podobě vytrvalého úsilí, soustavnosti a odhodlání nevzdávat se jí tak ve finále přinesly již sedmé vítězství na této soutěži, ze kterého si navíc odnáší i šek na 25.000 USD.

Druhé místo obsadila Yaxeni Oriquen Garcia (šek na 13.000 USD). Ačkoliv loni v nepřítomnosti Iris Kyle zvítězila, letos se nakonec jedné ze svých největších soupeřek musela poklonit. Přesto se však díky několikeré účasti na této soutěži může pyšnit nádhernou bilancí v podobě pěti předchozích vítězství.

Třetí Debi Laszewski (šek na 8.000 USD) si vzhledem k loňskému druhému místu o příčku pohoršila. Prezentovala se dobrou nebo dokonce lepší formou než před rokem a podle zahraničních komentářů to byla právě forma, díky které měla na to stanout na druhé příčce.

Čtvrté, páté a šesté místo obsadily symetrická a výrazně osvalená Brigita Brezovac (šek na 5.000 USD), dobře připravená, avšak geneticky širším pasem znevýhodněná Cathy LeFrancois (šek na 3.000 USD) a Angela Debatin (šek na 2.000 USD), která naposledy soutěžila v roce 2008 na Atlantic City Pro.

Fitness International

Neúčast pětinásobné šampionky Adely Garcii umožnila trochu pomyslného oddechu deseti soutěžícím, které se letos v Columbusu představily divákům s tradičně energickými volnými sestavami. Jednu z nejlepších nabídla Tanji Johnson, která díky celkovému hodnocení od přítomných rozhodčích nakonec zvítězila a odnesla si zároveň i šek na 25.000 USD. Jednalo se o její desátou účast na této soutěži, kterou se jí podle vlastních slov konečně podařilo díky vytrvalosti a úsilí vyhrát.

Na druhé příčce skončila horká favoritka Oksana Grishina (šek na 13.000 USD). Její volná sestava nesla tradiční rukopis v podobě přesných, rychle se střídajících a precizních pohybů dotažených do posledního detailu, přesto to tentokrát ani s celkovým hodnocením postavy na vítězné umístění nestačilo.

Třetí místo patří pro Bethany Cisternino (šek na 8.000 USD), která si oproti loňsku o stupínek polepšila. Na čtvrtém místě skončila Trish Warren (šek na 5.000 USD), která se kvůli mateřským povinnostem vrátila na soutěžní pódia po dvouleté pauze. Naposledy soutěžila právě v Columbusu, kde v roce 2011 obsadila třetí místo. Finálovou šestku uzavřely Regiane DaSilva (šek na 3.000 USD) a Ryall Graber-Vasani (šek na 2.000 USD).


Figure International

Nejpočetněji obsazenou kategorií prvního finálového večera byla kategorie Figure, ve které se sešlo celkem osmnáct závodnic. Při neúčasti jedné z nejlepších soutěžících Nicole Wilkins, která si dopřává plánovanou oddechovou pauzu, se tentokrát nabídl poněkud volnější prostor pro obsazení medailových příček. Na nejvyšší z nich nakonec dosáhla Candice Keene, která získala i šek na 16.000 USD. Radost z dosaženého triumfu a důvod slavit může být o to větší, že svoje vítězství získala přesně v den svých narozenin.

Druhá Heather Dees (šek na 10.000 USD) si z loňské účasti odnesla páté místo, což znamená výraznější výkonnostní skok, za kterým mimo jiné stojí trenér Kim Oddo, se kterým v posledních několika měsících pracovala na vylepšeních svojí postavy.

Překvapením večera bylo třetí místo pro Erin Stern (šek na 8.000 USD). Papírově silná závodnice a velká soupeřka Nicole Wilkins se sice může pyšnit dvěma tituly z Figure Olympia v letech 2010 a 2012, nicméně kvůli nepříliš dobré formě to tentokrát na lepší umístění nestačilo.

Třetí příčku obsadila Candice Lewis (šek na 5.000 USD), vítězka pěti profesionálních klání loňské soutěžní sezóny. Poslední dvě místa ve finálové šestici pak vyplnily Mallory Haldeman (šek na 3.000 USD) a Camala Rodriguez (šek na 2.000 USD).

 
 
 

Související články

Arnold Classic 2013 – v očekávání nového šampiona
Arnold Amateur 2013 - seznam startujících závodníků
Česi na Arnold Amateur 2013 - výsledky
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk