MS juniorů a masters 2012 - již tento víkend

MS juniorů a masters 2012 - již tento víkend

Tento víkend se v Maďarsku v Budapešti koná Mistrovství světa juniorů a masters, kterého se zúčastní i naši reprezentanti.

Soutěže | 12.12.2012 | Michal Rudzinskyj

Zdroj foto: Facebook.com


V juniorských kategoriích, konkrétně v klasické kulturistice, uvidíme startovat Tomáše Horáka a Petra Gallivodu. V kulturistice juniorek se představí 19letá Ludmila Šírcová. Michaela Masslová a Eva Simkovičová se na prkna postaví mezi ostatními závodnicemi v kategorii bikiny. Svou neporazitelnost v bodyfitness juniorek může po třetí v řadě potvrdit Jana Černovská.

 

 

 

V kategoriích masters se představí:

  • Zdena Gottwaldová a Maryla Kubiena – bodyfitness masters žen
  • Jana Bendová a Monika Šlosrová – kulturistika masters žen
  • Michal Šidík a Ladislav Šroubek – klasická kulturistika masters mužů
  • Miloš Pavlů – kulturistika masters mužů do 60 let do 80 kg
  • Jaroslav Kejř - kulturistika masters mužů do 60 let nad 80 kg
  • Miroslav Mráz a Milan Bodlák – kulturistika masters mužů do 65 let
  • Vladimír Dostál, Bohumil Divílek a Jiří Rohan – kulturistika masters mužů nad 65 let


Ludmila Šírcová

K Mistrovství světa dále hovoří státní trenér Svazu kulturistiky a fitness ČR Vladimír Pajič.

Tuto sobotu a neděli se v Budapešti v Maďarsku koná Mistrovství světa juniorů a masters, kterého se zúčastní 19 našich reprezentantů. Z toho 6 juniorů a zbytek masters. Jak ty, jako státní trenér vidíš šance juniorů na umístění. Je zde někdo, kdo má šanci na medailové umístění?

Letošní rok je opravdu silný a to jak v počtu závodníků (celkový počet juniorů a masters), tak jejich kvality a ambic na umístění. Samozřejmě nikdy se nedá u tak vysoké soutěže předem předpokládat, jaká se sejde konkurence. Velké naděje vkládám do Tomáše Horáka v klasické kulturistice, ale i u Petra Galivody forma graduje. Samozřejmě Jana Černovská v kategorii bodyfitness může pomýšlet velmi vysoko až nejvýš a na nominaci překvapila velmi pěknou formou. Lída Šircová bude mít zatím nejlepší formu, kterou měla, takže může bojovat o "placku" a nováček v reprezentaci Eva Simkovičová v kategorii bikiny bude jedním velkým otazníkem, protože tato kategorie je nevyzpytatelná a už jen její výjezd na MS je pro ni určitě velkým plus do budoucna, s ohledem na to, že je na pódiích prakticky nováčkem.


Tomáš Horák

A co v kategorii masters?

Kategorie masters má velmi početné zastoupení a opět některé závodníky, kteří můžou zasáhnout do bojů o medaile, dovolím si jmenovat z mužů hlavně Michala Šidíka, Miloše Pavlů, Jaroslava Kejře a Milana Bodláka, kteří na nominaci vystoupili s velmi slušnými formami. Co se týká žen, které má pod taktovkou Zdena Razýmová, nevím jak jsou na tom s formou, ale jelikož se o ně stará právě Zdeňka, tak na tom budou každopádně velmi dobře.

Tomáš Horák je považován asi největším favoritem naši výpravy, souhlasíš se mnou?

Asi ano, Tomášova veškerá příprava byla, od jeho posledního vystoupení, směřována právě k tomuto mistrovství světa a troufnu si tvrdit, že (pokud se nic nepřihodí a klepu to na dřevo) Tomáš vystoupí na pódium se svojí životní formou.

Jedná se o Tomášův poslední start na MS mezi juniory, je tvým svěřencem, jaké budou plány do budoucna?

Plány do budoucna se budou odvíjet a vyvozovat až z jeho vystoupení na MS. Pokud uspěje, jak má a podaří se nám sehnat partnery pro jeho další přípravu, pak se samozřejmě objeví postupem času mezi muži, kdy to ale bude, neřeknu.

Dříve se před MS konaly reprezentační soustředění, plánuje se v příštím roce něco podobného?

Dříve se konala spousta záležitostí, které postupem času upadly do zapomnění, stejně jako reprezentační soustředění. O soustředěních už samozřejmě na SKFČR padla řeč a pokud bude zájem ze strany závodníků, pak budou i soustředění, protože jsou pro závodníky obrovským přínosem, stejně jako pravidelné srazy reprezentace.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk