Master Olympia Weekend 2012 – back to Miami

Master Olympia Weekend 2012 – back to Miami

Již jen několik dnů zbývá do zahájení soutěže Masters Olympia 2012, která se bude konat ve dnech 7. a 8. prosince v Miami na Floridě.

Soutěže | 03.12.2012 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: jarkasgym.com, musculardevelopment.com


Jedná se o poslední profesionální soutěž letošního roku, po které se zatáhne pomyslná opona, aby si na své zvednutí počkala až na samý začátek soutěžní sezóny roku 2013, kterou odstartuje březnová Arnold Classic. Do celkových odměn se tentokrát promotérce Jarce Lorie Schneider (u nás známé také pod příjmením Kastnerová) podařilo připravit zajímavou sumu v hodnotě 250.000 USD, která bude rozdělena nejen mezi nejlepší masters závodníky, ale i současné aktivní závodnice. Ty budou startovat na této soutěži v kategoriích Fitness, Figure a Bikini, přičemž pro každou kategorii je určena odměna ve výši 15.000 USD.

Ze soutěže proběhne přímý přenos. Více informací najdete ZDE

Zatímco loňský premiérový ročník nesl oficiální název IFBB Pro World Masters Championships, letos se název změnil a celá akce musela být díky nabitému programu z časových důvodů rozdělena do dvou dnů. Diváci se tak v The Fillmore Jackie Gleason Theatre coby místem konání soutěže mohou těšit na chvíle napětí v podobě soubojů o první místo. Mezi nejžhavější kandidáty na nejlepší umístění nepochybně patří loňský vítěz Dexter Jackson a druhý Toney Freeman. Je tady však ještě jeden muž, který si bude dělat nárok na zisk titulu a tím je Dennis James. Ten se na čas soutěžně odmlčel, nicméně v mezičase poctivě trénoval a tak pro něj naskočení do pomyslného vlaku nebylo možná zdaleka tak nesnadné. Právě on a Dexter Jackson společně stanuli na pódiu British Grand Prix v roce 2002, kde první místo nakonec vybojoval Dexter. Během letošní tiskové konference při příležitosti konání soutěže Mr. Olympia pak Dexter Jackson veřejně prohlásil, že jej Dennis nikdy neporazil. Je tedy více než nasnadě odvodit si, že případná výhra Dennise Jamese by pro něj představovala více než potěšující satisfakci. Kdo tedy nakonec letos zvítězí? Bude to Toney Freeman se svým pověstným X-tvarem trupu? Nebo estetický Dexter Jackson, držitel Titulu Mr. Olympia z roku 2008? Anebo nakonec zazáří nejlépe Dennis James se svojí monstrózní svalovou hmotou?


Tento propagační spot vzniknul z produkce www.svetkulturistiky.cz

Na odpověď si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat, již nyní se však můžeme těšit na výslednou listinu, na které by měla figurovat i jména celé řady dalších borců zvučných jmen. O které závodníky se konkrétně jedná, se můžete podívat na seznamu níže. Připomeňme si ještě, že v exhibičním vystoupení by se měl představit úřadující Mr. Olympia Phil Heath, dále Ronnie Coleman a legendární Francis Benfatto.

Masters Olympia 2012 – seznam soutěžících

Mike Quinn
Samir Bannout
Dexter Jackson
Toney Freeman
Dennis James
Ed Nunn
Ronny Rockel
Troy Alves
Darrem Charles
Bill Wilmore
Vinny Galanti
Rob Belisle
Lee Banks
Lee Apperson
Leo Ingram
Mark Antonek
Gianluca Catapano
Andreas Cahling

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk