Kai Greene – formě na Mr. Olympia 2012 vděčí Ronu Noremanovi

Kai Greene – formě na Mr. Olympia 2012 vděčí Ronu Noremanovi

Zajímavosti | 17.10.2012 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: rxmuscle.com


Je George Farah skutečně tím, kdo vybrousil Kai Greena k dokonalosti?

Kai Greene se na letošní Olympii představil v neskutečně vynikající formě. Dokonce v takové, že stačilo opravdu jen málo a pomyslné jazýčky na misce vah by se přiklonily v jeho prospěch a Phil Heath by musel akceptovat porážku v podobě druhého místa. Kai byl letos totiž jen doslova o vlas vzdálen šanci stát se nejlepším kulturistou planety, což je sen, který nosí od svého mládí ve své mysli každý den.

Mnozí zmíněnou formu připisují známému tréninkovému a dietnímu guru, kterým není nikdo jiný než George Farah. Jenže tentokrát bylo všechno trochu jinak. Podle George Faraha se Kai dostal do finální soutěžní formy v Las Vegas s jeho doporučovaným typickým přístupem spočívajícím ve zvýšeném přísunu sacharidů a malé aerobní aktivitě. Zdroje zevnitř komunity však prozradily, že skutečným poradcem v otázkách závěrečné přípravy nebyl tentokrát George Farah, nýbrž holistický nutriční expert a certifikovaný účetní Ron Noreman. Ano, přesně ten, který pomáhá bezpočtu profesionálů stáje IFBB v otázkách daňového poradenství. Kromě řady vítězství na regionálních a oblastních soutěžích fungoval pro Kai Greena po několik let i jako obchodní manažer. Když pak Kai přišel s tím, že si není jistý, zda jeho tělo reagující extrémně citlivě na přísun sacharidů bude možné takto dostat do potřebné formy na Olympii, nabídl mu pomocnou ruku právě Noreman.

A tak se Kai Greene rozhodl, že zkusí dietní postup, podle kterého konzumoval málo sacharidů, avšak větší množství tuků. Jeho tělo reagovalo fantasticky. Společně s kombinací několikahodinového kardia prováděného se střední intenzitou, které bylo zařazováno každý den, se mu podařilo docílit zmíněné skvělé formy.

Zda se Kai rozhodne podobný přístup zopakovat i v budoucnu, je zatím otázkou, kterou může zodpovědět jedině on sám. Každopádně forma, s jakou se předvedl na letošní soutěži Mr. Olympia, byla impozantní a zdá se tedy, že filozofie v podobě menšího množství hmoty v kombinaci s potřebnými detaily by mu mohla svědčit i na dalším vrcholném klání.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk