Hidetada Yamagishi zvažuje přestup do kategorie 212 liber

Hidetada Yamagishi zvažuje přestup do kategorie 212 liber

Japonský závodník Hidetada Yamagishi prozradil internetovému serveru musculardevelopment.com, že zvažuje přestup do kategorie 212 liber.

Zajímavosti | 04.10.2012 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, musculardevelopment.com


Hidetada, který na letošní soutěži Mr. Olympia skončil až na patnácté příčce, bohužel nedokázal dosáhnout na lepší umístění. A to i přesto, že do letošní sezóny dokázal nabrat několik kilogramů svalové hmoty a vystoupit s ostřejší a dokonalejší formou. Nutno ovšem podotknout, že v porovnání s hmotnostně mnohem těžšími borci se jedná o mimořádně úchvatný výkon. Samotný souboj s těžkotonážními soupeři je nesmírně náročný a lehčí závodníci, byť dokonale připravení, se na pódiu nezaslouženě ztrácejí.

Hidetada nikdy příliš vážně nezvažoval účast v lehčí kategorii, pod tíhou posledních umístění a možná i s přibývajícím věkem (ročník 1973) svoji strategii nakonec změní. Samotné rozhodnutí o přestupu tohoto 165 cm vysokého profesionála soutěžícího s hmotností zhruba kolem 90 kg navíc možná podtrhuje i fakt, že Olympie v roce 2010 i 2011 se pro něj nesla ve znamení desátého místa. Nemluvme však pouze o Olympii a zmiňme namátkou například jeho vítězství na Europa Show v roce 2010, druhé místo na New York Pro ve stejném roce či dvě druhá místa na Phoenix Pro a PBW v sezóně roku 2011.

Zda a jak se nakonec Hidetada pro opuštění kategorie open rozhodne, uvidí on sám po skončení letošní sezóny, respektive soutěží, na kterých ještě plánuje v otevřené kategorii svoji účast. Těmi budou Arnold Classic Europe pořádaná 12. – 13. října v Madridu a British Grand Prix, která bude následovat hned o dalším víkendu a jejímž místem konání bude anglický Manchester.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk