Dalibor Hájek je po operaci!

Dalibor Hájek je po operaci!

Utržený sval, noční můra všech sportovců, má prý Dalibor Hájek.

Zajímavosti | 21.08.2012 | Michal Rudzinskyj

Foto: all-stars.de


Hned se vynořily spekulace, zda vůbec začne jeho profesionální kariéra, kterou ohlásil na začátek roku 2013. Dalibor by měl na podobnou situaci velkou smůlu, neboť už v roce 2010 měl utržený triceps, ale vše se podařilo dát do pořádku. Tentokrát ale nešlo o úraz.

“Ležím v nemocnici a jsem po operaci tricepsu. Zákrok byl dlouhodobě plánován, nejedná se tedy o úraz. Měl jsem s tímto tricepsem dlouhodobé problémy. Proto jsem neponechal nic náhodě a nechal se odborně vyšetřit... Bolest mě limitovala  při zvyšování zátěže, a proto jsem nemohl dosáhnout nárůstu tělesné hmotnosti. Lékaři mi sdělili, že mám na kosti výrůstek, který mi způsobuje bolest, nedovolí větší zatížení a hrozí utržení tricepsového úponu. Protože chci při své profesionální cestě dál přibírat svalovou hmotu, rozhodl jsem se, po konzultaci s lékaři, k chirurgickému zákroku. Výstupek mi byl operativně odstraněn. Původně bylo dohodnuto, že spojení bude jištěno titanovými šrouby, ale prý mám tak tvrdé kosti, že se nakonec rozhodli pro jiné řešení, které plně nahradí původní zamyšlené zpevnění. Po operaci se cítím dobře a myslím, že pokud půjde vše tak jak má, měl bych být zítra doma. Podle vyjádření lékařů vše proběhlo dobře a bez komplikací.“

Dalibor byl při našem rozhovoru plný optimismu a přesto, že lékaři doporučují tricepsový sval nezatěžovat aspoň 6 týdnů, Dalibor to zřejmě nevydrží. „Z prvního zranění vím, že jsem byl schopen začít cvičit dříve než jsem si i já myslel. Musím postupovat velice opatrně, ale pokud to jen trochu půjde, začnu okamžitě s rehabilitací.“ Daliborovi držíme pěsti, aby se co nejdříve vrátil do posilovny a mohl se plně věnovat přípravě na profesionální dráhu.

 

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk