Dexter Jackson obdržel Cenu Bena Weidera za celoživotní přínos

Dexter Jackson obdržel Cenu Bena Weidera za celoživotní přínos

Zajímavosti | 20.08.2012 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, IFBBPRO.com

 


 

Dexter Jackson. Kdo by jej neznal. Zejména rok 2008 byl pro něj mimořádně úspěšný, neboť dokázal zvítězit na všech soutěžích, kterých se zúčastnil. Ať už to byla Arnold Classic, Australia Pro Grand Prix, New Zealand Grand Elite Pro, Olympie (na které tehdy porazil úřadujícího Mr. Olympia Jay Cutlera) či Romanian Pro Grand Prix, vždy v této soutěžní sezóně nesoucí na konci osmičku, jenž graficky připomíná také vyjádření nekonečna, získával pouze kovy nejcennější.

Nyní, zásluhou dosažených výsledků za současné propagace kulturistiky, mu byla v rámci dvoudenní soutěže PBW Championships udělena Cena Bena Weidera za celoživotní přínos. V emotivně laděné atmosféře před nabitým a vyprodaným sálem poukázal Dan Solomon (z tiskové sekce IFBB a zakladatel PBW), že Dexter Jackson je nejlepším a nejskvělejším kulturistou, kterého kdy Florida měla, načež publikum mohutně aplaudovalo.

V děkovné řeči Dexter zavzpomínal na nezapomenutelný večer roku 2008, kdy na pódiu Mr. Olympia přebíral sošku Sandowa přímo z rukou Bena Weidera. Tehdy ještě nikdo netušil, že za šest týdnů Ben Weider odejde navždycky. Právě jeho Cenu kromě Dextera Jacksona obdrželi v minulých letech i Chris Dickerson, Rich Gaspari, Lee Haney a Lee Labrada.

Prezident profesionální divize IFBB Jim Manion uvedl: „Jsem na Dextera hrdý. Z bantamové váhy se dopracoval až na šampiona Olympie. Jeho příběh inspiroval spoustu mladých, aby snili velké sny.“

Dan Solomon, Dexter Jackson a promotér Tim Gardner na pódiu v Tampě 11. srpna 2012 po předání Ceny Bena Weidera za celoživotní přínos

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk