Ve věku 63 let zemřel Steve Michalik

Ve věku 63 let zemřel Steve Michalik

Zajímavosti | 28.05.2012 | Michal Rudzinskyj

Použité stránky: wikipedia.org
Připravil: Karel Šedivý


Přesná příčina úmrtí Steva Michalika není sice v tuto chvíli známá, to však není vůbec podstatné jako to, že ve stále relativně mladém věku odešla jedna z ikon kulturistické scény sedmdesátých a osmdesátých let minulého století.

Během svojí kariéry stačil posbírat řadu trofejí, mezi které patří zisk titulu Mr. USA 1971, Mr. America 1972, Mr. Universe 1975 a další více než dvě desítky titulů z různých soutěží včetně titulu Most Muscular Man Spojených Států.

Krátce po soutěži Mr. Universe v roce 1975 byl Steve účastníkem vážné dopravní nehody, kvůli které zůstal po dobu tří let upoutaný na invalidní vozík. Nic ale nevzdal a tak v roce 1980 překvapil všechny famózním comebackem při příležitosti konání soutěže IFBB Miami Grand Prix, kde skončil čtvrtý. Soutěž tehdy komentoval Arnold Schwarzenegger, který jeho návrat označil za neskutečný.

Steve Michalik patřil ke kulturistům, kteří přiznali používání zakázaných látek. Podle vlastních slov kvůli tomu trpěl vážnými zdravotními potížemi, přičemž nádory na játrech a krev v moči byly prvními důsledky. Po léčbě rakoviny a následném zotavení jej postihla srdeční příhoda následovaná mozkovou mrtvicí. Od té doby byl proti používání steroidů a při každé možné příležitosti se snažil propagovat čistý sport bez podpůrných látek.  Steve Michalik zemřel 24. května 2012

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk