Zajímavosti z domova - díl 5.

Zajímavosti z domova - díl 5.

Další díl naši nové rubriky. Už jste dlouho neslyšeli o některých závodních, jak se jim daří, co je u nich nového, zda se připravují na závody? Máte málo informací z české kulturistické scény?

Zajímavosti | 17.02.2012 | Michal Rudzinskyj

Chtěli byste více informací? Právě proto jsme založili tuto pravidelnou rubriku, ve které najdete vždy mnoho zajímavých informací a příběhů lidí, méně, či více radostných.

 


 

 

 

 

 

 

Kateřina Měřínská a Pavel Fabók: "Procházíme nejtěžší a zároveň nejkrásnější přípravou na roli rodičů, náš mimísek se má narodit v polovině dubna"

Zdravíme všechny čtenáře Světa kulturistiky.

V úvodu bychom chtěli poděkovat za tuto nově vzniklou rubriku, která jistě potěšila příznivce kulturistiky a také samotné závodníky.

Katka (33 let)

Svou závodní kariéru jsem zahájila v roce 2007 a od té doby závodila nepřetržitě 5 let. Větších úspěchů jsem dosáhla již v roce 2008, kdy jsem se stala mistryní Moravy, vicemistryní ČR a na ME jsem vybojovala 5. místo, vše v kategorii kulturistika žen.

Vrcholem se však stala sezóna 2011, kdy jsem si vyzkoušela kategorii bodyfitness a dosáhla v ní svých největších úspěchů. Stala jsem se absolutní mistryní Moravy, mistryní ČR a zúčastnila se ME v Rusku, kde jsem však pochopila, že na mezinárodní úrovni v bodyfitness uspět nemohu, nemám k tomu fyzické předpoklady.  

Nezanevřela jsem však ani na kulturistiku, společně s Pavlíkem jsme si na MČR splnili sen a zúčastnili se soutěže kulturistických párů, kterou jsme vyhráli, byl to nejkrásnější závod v mém životě! Radost nám zkazila jen nemožnost účasti na ME párů, ke které jsme celou dobu směřovali.

Sezónou 2011 jsem na nějaký čas ukončila svou závodní činnost, i když to bylo opravdu těžké rozhodnutí. Tělo již potřebovalo menší pauzu, přípravu provázela bolest tenisových loktů a žádná léčba nezabírala. Celou dobu jsem se také připravovala jen ze svých finančních prostředků, což bylo neskutečně náročné. V neposlední řadě mě čekalo několik změn v osobním životě.

Tím se na pár let se soutěžní kulturistikou loučím, ale doufám, že se ještě na závodní prkna vrátím. Dokonce zvažuji přestup do naturální kulturistiky. Nejdůležitější je však mé odhodlání stále trénovat a touha závodit, což mě asi do konce života nepřejde.

Pavel (33 let)

Posilování se věnuji již 18 let a své první závody jsem absolvoval v roce 1997, tedy po 4 letech pravidelného tréninku. Poté jsem závodil v letech 2003-2005, 2007-2008 a 2011. V průběhu těchto let jsem se zúčastnil 17 soutěží, získal 7 zlatých a 4 stříbrné medaile.

Velice úspěšnou sezónu jsem měl na podzim roku 2008. Má účast na 4 pohárových soutěžích byla odměněna ziskem 2 stříbrných a 2 zlatých medailí.

Největších úspěchů jsem však dosáhl v loňské sezóně. Na Austria Cupu v Rakousku jsem získal titul absolutního mistra Rakouska a společně se svou přítelkyní Katkou vyhrál kategorii smíšených párů. Dále jsem se stal mistrem Čech a vicemistrem ČR v kulturistice nad 90 kg.

Momentálně se pokouším léčit vleklá zranění ramenních rotátorů, která mě trápí už 5 let a  ztěžují mi každou přípravu na závody.

Co se týče mého dalšího závodění, tak motivace mi určitě nechybí! Ještě jsem nezískal nejcennější kovy z několika soutěží federace IFBB, z mistrovství ČR, GP Opava, Albion Cupu. Teprve poté se stanu mistrem, vítězem všech soutěží v ČR, což je mým cílem!

Možná se to bude někomu zdát zvláštní, ale netoužím po medailích z ME či MS, stojím nohama pevně na zemi.

Katka + Pavel

Minulý rok nám přinesl nejen závodní sezónu snů, ale také velké změny v soukromém životě. Rozhodli jsme se pro společný život a na podzim jsem se odstěhovala z Brna do Kadaně. Dalším přáním bylo založení rodiny v době, kdy nebudu závodit, a to se nám i splnilo, otěhotněla jsem měsíc a půl po závodech. Nyní procházíme nejtěžší a zároveň nejkrásnější přípravou na roli rodičů. Náš mimísek se má narodit v polovině dubna, ještě nevíme, zda to bude kulturista či bodyfitnesska, necháme se překvapit. Už teď se na miminko neskutečně těšíme!

A co děláme v současné době? Pavlík trénuje, ale na jarní sezónu se bohužel nechystá, na jeho přípravu nemáme dostatek finančních prostředků. Je to velká škoda, ale ani po tolika letech závodění a úspěších se nenašel žádný sponzor, který by mu v přípravě pomohl. Už teď však začíná přemýšlet o podzimních soutěžích. Pokud to zvládneme finančně, tak se jistě kvalitně připraví a bude pomýšlet na co nejvyšší umístění a dosažení svých cílů.

Ve volném čase pomáhá kamarádům s tréninkem ve své sklepní posilovničce, kterou si sám vybudoval. Zde má velice dobré podmínky a hlavně klid na svou přípravu.

Já jsem ve 31. týdnu těhotenství, občas ještě trénuji s malými váhami, ale po svalech už není ani památky, i když jsem přibrala jen přes 7 kg. Nějak se nedokážu trénování úplně vzdát, tréninkového volna si užiji dost po narození miminka. Abych se nenudila, tak se také věnuji trénování několika kamarádek. Musím se ale přiznat, že už teď řeším, jestli se mi podaří dostat opět do formy a vrátit se k soutěžení.

Kulturistická budoucnost nás obou tedy zůstává otevřená a doufáme, že vrcholná forma ještě přijde. Držte nám pěsti! Kulturistika je nádherný sport a člověka celého pohltí. Přejeme Vám hodně sil a pevnou vůli do tréninků.


Lubomír Krhut

Co se u mě událo od roku 2010. V roce 2010 při poslední přípravě se událo něco, co mě donutilo přehodnotit svůj dosavadní žebříček hodnot. Poslední přípravu jsem táhnul už z posledního a to, jak finančně, tak i fizicky. Byl jsem dost nervozní a vyčerpaný. Jednou, když jsem se vrátil z tréninku úplně vyčerpaný, malá Julinka si chtěla hrát. Opravdu jsem neměl náladu a ona byla hrozně neodbytná (vlastnost po matce :-)) a já ji okřikl, ať mi dá pokoj. Ten překvapený výraz plný  nepochopení, zklamání a následný pláč si pamatuji doteď. "Co to vlastně dělám", za čím se ženu a na úkor čeho"? Po položení těchto otázek jsem dospěl k rozhodnutí s kulturistikou buď skoncovat, což mě děsí, protože jen tam jsem se zatím i přes to, že na to nemám prosadil, nebo se připravovat jako Jindra Michálek a to jednou za čas vyhrát co se dá a pak zas klid. Druhá varianta mi přijde přijatelnější. Co se mého soukromého života týče, rok 2011 byl velice bohatý na rozchody a já zjistil, že když se zrovna nepřipravuji na závody, mám více času přemýšlet o svém životě a že naše soužití s Janou Mikušovou je postaveno na základech přátelství a to jaksi pro vztah nestačí. Tedy přišel rozchod, který proběhl v poklidu a o dcerku se střídáme. Další kapitolou je práce. Odešel jsem z městského úřadu, kde jsem pracoval jako "přestupkář" a nastoupil k vězeňské službě. Tuto práci jsem byl však nucen z více důvodů opustit na vlastní žádost a v současné době jsem bez práce. Občas někoho trénuji, poradím se stravou. Ale jinak je to celkem špatné. Kdy tedy budu opět závodit nedokážu v současné době říct, protože si nejprve musím najít práci, což je u nás problém a stěhovat se na druhý konec republiky kvůli dceři nemohu, zajistit si bydlení (momentálně žiji s malou i se psem u rodičů). A v neposlední řadě bych potřeboval i partnerku, která je trochu blázen a je ochotna podstoupit život s kulturistou. Až se mi toto podaří a malá Julinka už bude chápat, proč si někdy tatínek prostě hrát nemůže, zase se připravím a to naplno. Chtěl bych strašně poděkovat kamarádům Vojtovi Koritenskému, Romanu Maršálkovi i Jindrovi Popelářovi, kteří, když mi zrovna není lehko, jsou ochotni si mě vyslechnou a pokecat, a také hlavně Mirkovi Smolíkovi majiteli fitka v Podlesí, který mi pomáhá, ač je mu jasné, že mi situace teď nedovolí závodit.


Petr Šídlo: "Chtěl bych startovat na Arnold Classic juniorů"

Zdravím všechny čtenáře Světu kulturistiky.

Pro ty co mě ještě neznají, jmenuji se Petr Šidlo a bydlím v Horní Moštěnici. Narodil sem se 5. srpna 1993. K posilování mě přivedl můj starší brácha již v osmi letech. Ze začátku to bylo takové to učení správné techniky atd. Svojí první soutěž jsem absolvoval ve 14 letech v roce 2008 a to mistrovství ČR mladšího dorostu, kde jsem získal zlatou medaili. Rok 2009 jsem vynechal a plně se soustředil na rok 2010, ve kterém se mi podařilo získat titul absolutního mistra Moravy a ČR v dorostu, což je zatím můj největší úspěch, kterého si nesmírně vážím. V roce 2011 jsem pak opět závodil a podařilo se mi obhájit titul mistra Moravy v juniorech z roku 2010, na republiku jsem z osobních důvodů nepokračoval. Od července jsem se pustil do objemu a v prosinci má váha činila 113 kg, jelikož tohle byla zatím moje nejvyšší váha, tak jsem byl s objemu velice spokojený, nyní už vážím méně, protože nosit takovou váhu není zrovna dvakrát příjemné :-D.

Moje soutěžní plány v tomto roce jsou ještě zatím neznámé, chtěl bych jít určitě závodit, ale ještě přesně nevím kam, možná do Rakouska, možná u nás mistráky, a nebo možná Evropský Arnold Classic juniorů, ale tam ještě nevím, jak je to se startem.

Co se týče jídelníčku, tak jsem ho v současné době zkvalitnil, denně příjmu 300 g sacharidů z ovesných vloček, rýže a rýžových chlebíčků. Největší množství sacharidů mám v první polovině dne v druhé už pak menší a na večer už žádné sacharidy nejím. Bílkovin mám za den 350 g z kuřecího masa, tvarohu, vaječných bílků a z proteinového isolátu.


Daniel Karlíček: "Do přípravy na jarní soutěže dávám opravdu maximum, očekávám nejlepší výsledky"

Daniel Karlíček se po úspěšných soutěžních sezonách 2010 a 2011 znovu zúčastní Mistrovství Čech, a MČR juniorů. V roce 2010 se mu podařilo získat zlatou medaili na Mistrovství Čech. Z Mistrovství ČR si odvezl bronzovou medaili. V minulém roce si dokonce o jedno místo polepšil a získal na MČR stříbrnou medaili.

V letošním roce opravdu dává do přípravy maximum. Nic neponechává náhodě. Vše potvrzuje především jídelníčkem. Denní příjem sacharidů tvoří až 1000 g. Jeho soutěžní kategorií bude pravděpodobně junioři nad 77 kg. Jak již bylo řečeno, Daniel od této sezony očekává ty nejlepší výsledky. Na druhou stranu ale přiznává, že pokud neskončí na 1. místě, bude i tak spokojený. Je sám zvědavý, jaká bude v letošním roce výsledná forma.

Jeho aktuální váha se pohybuje mezi 88-91 kg.

 
 
 

Související články

Zajímavosti z domova – díl 1. (nová rubrika)
Zajímavosti z domova - díl 2. (nová rubrika)
Zajímavosti z domova – díl 3.
Zajímavosti z domova - díl 4.
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk