Arnold Schwarzenegger – nová socha v rakouském Thalu

Arnold Schwarzenegger – nová socha v rakouském Thalu

Kulturista, herec a nedávno ještě také guvernér za americký stát Kalifornie Arnold Schwarzenegger chystá pro své obdivovatele novinku.

Zajímavosti | 28.02.2011 | Michal Rudzinskyj

Použité stránky: ap.org, teretanavijesti.com
Připravil: Karel Šedivý


Tou by se měla stát 2,7 metru vysoká socha, zachycující jeho postavu v typické kulturistické póze v dobách vrcholné kulturistické slávy.
 
Arnold, který nedávno oznámil svůj návrat k herectví, navštívil za účelem doladění posledních detailů dnes již 77letého sochaře, kterým je Ralph Crawford. Schůzka se odehrála v sochařově domě ve státě Idaho, během níž Arnold obdivoval i další práce, znázorňující například americké indiány, přičemž stačil rozdat i autogramy pro Crawfordovy děti a vnoučata.

Není to poprvé, co se Arnold se sochařem setkal. Již v sedmdesátých letech pověřil Arnold Crawforda vytvořením malé bronzové sošky, která se stala trofejí pro vítěze soutěží. Další zakázky pak následovaly. Schwarzenegger neopomněl vyzdvihnout zapálení, které Crawfordovi není cizí a rovněž zručnost, se kterou je schopen proporčně zpracovat jednotlivé detaily včetně žilnatosti, svalové separace a pozice hlavy. Ocenil i jeho metodu vytváření díla, které mu zabralo několik měsíců.

Hliněná socha bude po finálním dokončení a pobronzování umístěna přímo před jeho dům v rakouském městě Thal, kde v dětství vyrůstal. Ten je nyní muzeem, přičemž celý dům je zrestaurován do původní podoby tak jako když zde Arnold vyrůstal. Nepřekvapí proto, že dvouposchoďovému domu chybí tekoucí voda z vodovodu, dráty elektrického vedení vedou z vnější strany a mimo dům je umístěna i primitivní posilovna.

Schwarzenegger uvedl, že když se celá rodina koupala, šla se mýt nejprve jeho máma, pak táta, starší bratr a nakonec on. V tu dobu však byla voda ve vaně už úplně černá. Ze stěn také zmizely původní malby, na kterých byly vyobrazení rytíři s meči a sekerami. Přetřeli je rodiče Arnolda, protože výjevy na zdech mu naháněly strach.


Arnoldův dům v Rakousku

Zmíněná socha není posledním Crawfordovým dílem, které se váže k Arnoldovi. V současné době již započaly přípravné práce na soše nové, která by tentokrát jednoho z představitelů naplněného amerického snu měla ztvárňovat coby guvernéra.

A proč si vlastně Arnold vybral sochu v kulturistické póze? Jednoduše proto, že kulturistika odstartovala jeho kariéru ve Spojených státech.

„Byla to kulturistika, která mě dostala do Ameriky a která mi umožnila hrát ve filmech a stát se guvernérem.“ uvedl Schwarzenegger.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk