Toney Freeman zatčen ve Švédsku

Toney Freeman zatčen ve Švédsku

Na včerejší den v městě Sundsvall Toney Freeman jen tak nezapomene.

Zajímavosti | 09.12.2010 | Michal Rudzinskyj

Zdroj: rxmuscle.com
Přeložil: Karel Šedivý


X-man přiletěl letadlem, občerstvil se v hotelu a poté přijel na plánované vystoupení. O necelou půlhodinu později přijela na místo uniformovaná policie a Toneyho zatkla (Toney Freeman nebyl ve svém životě nikdy zatčen).

Toney k tomu uvedl: „Myslel jsem si, že je to nějaký nesmysl a že se jedná o nějaký žert.“ Jak ale brzy zjistil, o žádnou legraci se nejednalo.

Ve Švédsku má policie ve své pravomoci, kterou aktivně využívá, vzít do vazby kohokoliv, kdo by podle vzhledu mohl užívat anabolické steroidy. Podobný příběh není kulturistickému světu neznámý. Švédský profesionál Martin Kjellstrom byl za poslední rok a půl několikrát zatčen a popotahován švédskými orgány a to jen proto, že je enormně mohutný.

Švédská policie aktivně sleduje uživatele steroidů na základě „svalového profilu“. Pokud je někdo nadměrně svalnatý, je vzat do vazby, kde je mu odebrán vzorek moči k provedení analýzy, zda dotyčný užívá anabolické steroidy. V případě Toney Freemana byly na jeho přítomnost ve Švédsku upozorněny orgány díky místní propagaci, která zviditelňovala jeho návštěvu coby celebrity.

Když byl Toney Freeman dopraven zpět na stanici, připustil užívání testosteronu a růstového hormonu a řekl: „Je mi 44 let a mám na obě dvě látky lékařský předpis.“

Podle zprávy na jednom ze švédských internetových serverů prokázal rychlý detekční test přítomnost jak anabolických steroidů, tak i marihuany. Toney byl před návštěvou Švédska v Amsterdamu a přiznal se, že si „dal pár šluků a snědl marihuanový koláček“.

„Nechtěl jsem lhát s tím, že by pak výsledky prozradily něco jiného,“ řekl Toney. Na otázku, co z toho všeho nakonec bylo, odpověděl: „Nechali mě jít a já se pak vrátil a dokončil svoje vystoupení.“ X-man byl velice potěšený, že všichni fanoušci vydrželi a v naději čekali na to, že se nakonec objeví.

Podle místních zpráv není Freeman ve Švédsku již nadále vítán, nikdo jej však nenutí zemi opustit. Bez ohledu na to se však Toney rozhodl odcestovat.

„Do Švédska se nevrátím,“ řekl. Později byl již Toney v letadle na cestě zpět do Spojených států.

Jeho poslední slova byla: „Tenhle hnus nemám zapotřebí. Rozhodl jsem se odjet a radím Jayovi a DJ (Dennis James), aby se od Švédska drželi rovněž dál.“

Jak Jay, tak i Dennis James jsou uprostřed Evropského turné a právě Jay by se měl ve Švédsku podle plánu objevit příští týden. Ať už je to Jay, Dennis či jakýkoliv jiný kulturista, lépe bude, pokud poslechnou radu X-mana a Švédsku se vyhnou širokým obloukem!

Toney Freeman a jeho zatčení

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk