FIBO 2010 očima Tomáše Macha

FIBO 2010 očima Tomáše Macha

Na Fibo 2010 jsme odjížděli autem s cílem udělat si hezký víkend.

Zajímavosti | 03.05.2010 | Michal Rudzinskyj

Text: Tomáš Mach


Moc jsem se na tuto událost těšil, protože v Německu touto velikou sportovní událostí doslova žijí. Byla tu šance vidět naživo profesionály, o tom jsem jako mladý kluk vždycky snil...

Dalši důvod byl, že se tu může naskytnout nějaka nabídka sportovní firmy na sponzoring, focení atd. Sjíždí se tu lidé z celé Evropy, kteří se zajímají hlavně o svaly, cvičení, výživu, oblečení a vše kolem tohoto nádherného sportu.

Letošní FIBO měe rozhodně nezklamalo. Viděl jsem několik exhibičních vystoupení profesionálů, např. Cormiera, oblíbence Anthonyho a dalších. Zklamalo nás jen to, že nepřijel Branch Warren a že kamarádovi, který tim žije, pózuje rád lidem a děla legraci, nebylo dobře, a tak ležel na hotelu s horečkou.

Atmosféra nechyběla, spousta lidí chodila a nakupovala vše, co jen tak někde neseženeš. Hlavně velký rozsah fitness oblečení. Já jsem si třeba koupil pózovací plavky na závody, které jsou nejen u nás nedostatkovým zbožím, nebo jsou tu jen obyčejné, takže nic extra, proto z nich mám velkou radost.

FIBO 2010 očima Tomáše Macha FIBO 2010 očima Tomáše Macha FIBO 2010 očima Tomáše Macha FIBO 2010 očima Tomáše Macha

Zážitků byla spousta, určitě mě vždycky potěší, když někdo chce společnou fotografii. Lidé z Čech mě poznali, tak jsem měl radost, že jsem jim mohl poskytnout společnou fotku, nebo se pozdravit.

Podařilo se mi se vyfotit např. s Martinezem, Anthonym s Cormierem nebo s největší hvězdou Kai Greenem, který je opravdový sympaťák. Mohl jsem si popovídat s legendou Flexem Wheelerem. Když jsem mu řekl, že on je kulturistou který si ze všech nejvíc zasloužil alespoň jednou vyhrát titul Mr. Olympia, měl z toho velikou radost a děkoval mi. Všichni šampióni jsou opravdu skvělí, hodní a moc fajn lidé i když se na prvni pohled může zdát, že někdo je namyšlený. Při navázání konverzace zjístíte, že jsou sympatičtí a moc fajn.

FIBO 2010 očima Tomáše Macha FIBO 2010 očima Tomáše Macha FIBO 2010 očima Tomáše Macha FIBO 2010 očima Tomáše Macha

Za největší zážitek z celého Essenu považuji setkání s profesionály při tréninku v téže posilovně. To se hned tak někomu nepoštěstí.

Měli jsme štěstí a dostali tip na MC Fit Essen, kde nám recepční z hotelu domluvil vstup, jelikož jsme byli z FIBA zcela zdarma a fitko bylo vybavené maximálně, takže veliká radost.

FIBO 2010 očima Tomáše Macha FIBO 2010 očima Tomáše Macha FIBO 2010 očima Tomáše Macha

Na tréninku jsem zde byl hned několikrat s kamarádem Josefem Mužíkem, který je největší blázen do cvičení, kterého znám. Je jako malý kluk se srdcem jen pro kulturistiku a cvičení s ním mi dává motivaci. Jelikož místní cvičenci nejsou na podobnou úroveň kulturistiky zvyklí, byli jsme při tréninku hlavní atrakcí, o pozornost jsme se později podělili s profesionály, kteři si přišli zatrénovat a z fitka měli rovněž velikou radost.

Cvičení mezi nimi byl nadherný pocit! Zpočátku, ale to je jen zdání, vypali nafoukaně, zle se tváří, ani se neusmějí. Měli jsme strach je oslovit. Nejlépe a taky nejvážněji vypadala anglická hvězda Lewis.

FIBO 2010 očima Tomáše Macha FIBO 2010 očima Tomáše Macha FIBO 2010 očima Tomáše Macha FIBO 2010 očima Tomáše Macha

Po navázání kontaktu jsme zjistili, že jsou to prima kluci a bavili jsme se jako kamarádi, kteří se znají už léta. Rádi nám poskytli společnou fotografii a povídali si s námi i během tréninku. Takže něco fantastického.

Po tréninku jsme vyslechli dalši rady i ohledně připravy na soutěž atd. Hodně nám poradil i zkušeny Francis Benfatto, hodně se rozpovídal i Flex Lewis, který byl zde v trenicích jeho sparingem. Super zážitek a motivace do cvičeni, nezapomenutelný pocit...

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk