Smrt, drogy a svaly – nová kniha Gregga Valentina

Smrt, drogy a svaly – nová kniha Gregga Valentina

Milujte jej nebo nenáviďte. Ať tak či onak, Gregg Valentino je člověkem, jehož jméno si v kulturistickém světě získalo patřičnou pověst.

Zajímavosti | 30.03.2010 | Michal Rudzinskyj

Zdroj: musclesportmag.com
Přeložil: Karel Šedivý


Část lidí se netají tím, že rodáka z New Yorku nenávidí a že tomuto sportu dělá špatnou reputaci. Jenže tihle lidé o něm vědí jedině to, co si přečetli na nejrůznějších internetových fórech.

Jeho příspěvky v rubrice “Ramblin’ Freak” v časopise Muscular Development poskytují čtenářům představu toho, jaký Gregg je, avšak za tímto obrazem se ukrývá člověk, který se značně liší od toho, jak je každý měsíc prezentován. Za pažemi silnými jako kmen stromu a zábavnými vtípky se skrývá velice inteligentní muž, který si díky předchozím neblahým zkušenostem cení a užívá každého dne. A nenechte se mýlit, neboť se nesnaží zbavit odpovědnosti za své činy. Jednoduše přiznává, že za své problémy nemůže vinit nikoho jiného, než sám sebe a v nové knize „Death, Drugs and Muscle“  tak otevírá dveře do svého soukromí.

Nathan Jendrick je certifikovaným fitness trenérem a sportovním konzultantem a společně s Greggem se na publikaci autorsky podílel.

Čtenář je zaveden do světa, ve kterém je jednou z jeho součástí obchod s drogami, ne však těmi obvyklými. Gregg Valentino, kdysi velice nadějný naturální kulturista, začal s prodejem anabolických steroidů, aby zabezpečil svou ženu a malého syna. Netrvalo dlouho a začal s užíváním velkých dávek těchto látek. Vedl tak dvojí život – během dne byl otcem a manželem, v noci pak dealerem ve velkém.

Jeho dva životy navzájem kolidovaly a tak následoval rozvod, při kterém přišel nejen o manželku, ale i o syna a dceru. Přicházely horší problémy a zní to až komicky pokud řekneme, že ústí zbraně, které měl při několika příležitostech přiložené k hlavě, byly těmi nejmenšími. Valentino neztratil pouze svou matku, ale rovněž milovanou přítelkyni. Nakonec skončil ve vězeňské cele s trestaneckým mundůrem na sobě. V téhle situaci jej nejvíce mrzelo, že na svých bedrech musí nést tíži v podobě zklamání svého otce coby člověka, kterého si váží více než kohokoliv jiného. Rodiče Greggovi poskytli řádnou výchovu a on zdůrazňuje, že nemají absolutně nic společného s tím, že šel špatnou cestou.

Po propuštění z vězení začal Gregg nový život a úspěšně posbíral kousky, které byly jeho rozpadlými sny. Jednou z věcí, kterou však již napravit nedokázal, byl vztah se synem, který je nyní již dospělý. Jeho syna mu nevrátily ani omluvy, kterých jen stěží může být kdy dost.

Čtení této knihy je zajímavou a poutavou jízdou, přičemž v závěru publikace nechybí slavné historky, které si jeho fanoušci určitě opět rádi připomenou, tentokrát však se všemi podrobnostmi. I přes vážnost tématu je zde neustále přítomný neutuchající humor, což patří mezi jednu z největších kvalit autora.

Pět hvězdiček jako hodnocení? Pokud by jich šlo dát padesát, na tuhle knihu by to stále bylo málo.

Tuto knihu si můžete objednat na stránkách www.amazon.com, anebo navštívit přímo stránky Gregga Valentina www.greggvalentino.net, kde se můžete podívat i na fotografie a videa.

Na připojeném lehce drsnějším videu se můžete podívat kromě jiného na to, jak se Gregg pokoušel svépomocí dát do pořádku zánět, který postihl jeho paži. Ten dostal díky tomu, že opakovaně používal bezpočet jehel a stříkaček. Když mu nějaká z nich upadla na zem, prostě ji otřel a očistil a znovu s ní aplikoval různé látky. Tento zánětlivý absces se pak pokoušel zvládnout sám. Po dvaceti minutách, během kterých si bodal jehlu do paže, přičemž naplnil dvě sklenice směsí krve a hnisu, bylo jasné, že tahle domácí terapie nezabere, a tak skončil v péči rychlé zdravotnické pomoci. Následkem zákroku mu byla část postiženého svalu odebrána a tak jsou jeho paže svalově navždy asymetrické.

V následující části videa pak Gregg mluví o tom, jak se zapletl do obchodování se steroidy, jak je zatkla policie a jak přišel o všechno, co kdy měl – nejen o majetek, ale i o své nejbližší.

Chcete-li shlédnout detailnější záběry, jak se Gregg svépomocí pokoušel zvládnout svůj absces, pak sledujte následující video od 5. minuty.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk