Příprava Lubomíra Krhuta - krok za krokem (úvod)

Příprava Lubomíra Krhuta - krok za krokem (úvod)

Přípravu na soutěž krok za krokem vám bude na serveru svetkulturistiky.cz popisovat další závodník v kulturistice Lubomír Krhut.

Zajímavosti | 26.02.2010 | Michal Rudzinskyj

Nedávno jsme se v tomto článku zmínili o tom, že server svetkulturistiky.cz vám bude přinášet články o přípravách některých závodníků krok za krokem. Tedy od začátku přípravy až do konce. Níže najdete dalšího.

Lubomír Krhut, který 14. dubna 2010 oslaví své 30. narozeniny, závodí již od roku 1997. Jako starší dorostenec v letech 97 a 98 získal 2 zlaté medaile. Jednu na Mistrovství Moravy a Slezska, a dokonce se stal i mistrem České republiky. Juniorskou kategorii úplně přeskočil a na pódia se vrátil jako muž až v roce 2005, kdy získal jednu bronzovou medaili a v roce 2006 zlato a bronz.

V roce 2008 přestoupil z IFBB do federace NABBA-CZECH, ve které i nadále zůstává a sbírá velice slušná umístění.

Jak bude vypadat jeho příprava krok za krokem v letošní sezóně se dočtete jedině na svetkulturistiky.cz


Mgr. Lubomír Krhut

Jak mnozí z vás vědí, žiji v České republice, ale reprezentuji Slovensko. Toto je fakt, který sice mnoha lidem vadí, ale ne zas tak moc, aby mě přesvědčili o tom, že kromě pocitu reprezentace ČR mohu získat i něco víc. Vedení české NABBY je sice super a jsou tam lidé na pravém místě ochotní vždy pomoci radou, ale nabídka, kterou jsem dostal ze slovenské strany je prostě pro mě příznivější.

Tolik k úvodu proč člověk žijící v Česku závodí jako Slovák.

Vzhledem k tomu, že letos nemám nic lepšího na práci, rozhodl jsem se připravit se na závody.

Mým cílem je startovat na prvním, po rozpadu republiky, mistrovství Československa, které by letos mělo být. Tyto závody považuji za jakousi startovní čáru spolupráce mezi oběma státy a za symbol nových lepších zítřků kulturistiky.

Situace bude letos pro mě nezáviděnihodná. Loni se mi podařilo získat titul jak mistra SR, tak i ČR a letos už nebudu v pozici ukřivděného závodníka, který chce všem ukázat, kde je jeho místo, ale v pozici obránce titulu. Tato role je pro mě nová a uvidíme, jak se jí zhostím. Letošní závody ponesou velká jména ještě větších borců i když osobně cítím největší odhodlání vzít si titul od Vlasty Kalaše. Tváří se sice přátelsky, ale vím, že mi nic nedá zadarmo.

Takže od března začínám opravdu tvrdou přípravu s cílem startovat na tomto šampionátu, a pak na MS, kde tajně doufám, že by placka mohla padnout. Ale uvidíme, jsem totiž trochu atypický závodník a to tím, že mám jen minimum hmoty, oproti ostatním, ale kvalitní.

Za tuto filosofii bych veřejně chtěl poděkovat Ladislavu Lňěníčkovi, který mi vždy kladl na srdce, že lepší je mít o dvě kg svalů míň než o kilo tuku víc.

Moje současná váha je někde okolo 100 kg, na závodech bych se měl představit s 106 kg kvalitní svaloviny. Jak to udělám, se budete moci díky serveru svetkulturistiky.cz dozvědět.

V závěru článku bych chtěl říci, že bude-li mít nějaká firma pocit, že bych mohl být pro jejich firmu přínosem, nebráním se jakékoliv spolupráci.

Závěrem přeji všem, kteří se letos připravují, pevné zdraví a hodně sil do tréninku. Jsem rozhodnut hájit titul do poslední kapky vody :-)

Budu se na vás závodníky i diváky moc těšit

S pozdravem Lubomír Krhut

Rok Soutěž Kategorie Umístění
1997 Mistrovství sev. Moravy starší dorost do 80 kg 4.
1997 Mistrovství Moravy starší dorost do 80 kg 4.
1997 MČR starší dorost do 80 kg 5.
1998 Mistrovství Moravy starší dorost nad 80 kg 1.
1998 MČR starší dorost nad 80 kg 1.
2005 Mistrovství již. Moravy muži do 80 kg 4.
2005 Mistrovství Moravy muži do 80 kg 3.
2005 MČR muži do 80 kg 6.
2006 Mistrovství již. Moravy muži do 82,5 kg 1.
2006 Mistrovství Moravy muži do 82,5 kg 3.
2006 MČR muži do 82,5 kg 6.
2008 Mistrovství Moravy a Slezska man I 2.
2008 MČR man I bez umístění
2009 MČR man I 1.
2009 MSR man I 1.
2009 Mistrovství světa man I 4.
2009 Arnold BAI open open 3.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk