Valná hromada SKFČR

Valná hromada SKFČR

Novým prezidentem SKFČR byl zvolen Tomáš Bureš!!

Zajímavosti | 03.04.2018 | Michal Rudzinskyj

Novým prezidentem SKFČR byl zvolen Tomáš Bureš!

Když byla na konec měsíce února svolána volební Valná hromada SKFČR, asi nikdo nepředpokládal, že by se mohla účast všech jejich členů přehoupnout přes 50%, což je podmínkou pro její konání. Ještě nikdy v historii svazu se to totiž nepovedlo. Jako každé volby, i tentokrát, byla vypsána náhradní Valná hromada, na které již nezáleželo, kolik členů se jí účastní a rozhodovat tak měla většina přítomných hlasů registrovaných členů. Jaké ovšem bylo překvapení, když se jejich počet zastavil na čísle 214! Je to číslo, které se nikdy na žádné Valné hromadě neobjevilo. Bylo zřejmé, že členům záleželo na výsledku voleb a směru, kterým se bude svaz v následujícím období ubírat.Počet registrovaných členů byl tak zásadní, že došlo ke zdržení zahájení schůze o jednu hodinu. Předsedové jednotlivých komisí zhodnotili své výsledky za minulé období, včetně odstupujícího prezidenta svazu Martina Jebase. Na kandidátce na místo prezidenta chybělo i jméno Vjačeslava Vinogradova, který více jak půl roku vedl svaz v zastoupení. Z důvodu nabídky místa ve světové federaci IFBB by již, jak sám uvedl, časově nestíhal veškeré povinnosti, především pak svoji rodinu.


Představení jednotlivých kandidátů na pozice svazu zabralo více, než se čekalo. Všichni přítomní tak získali dokonalý přehled o každém kandidátovi, o jeho směrování, o jeho plánech a představě jak je naplnit. Pak již nic nebránilo registrovaným členům SKFČR ve volbě jednotlivých kandidátů. Po sečtení všech volebních lístků a jednotlivých hlasů došlo na vyhlášení výsledků.

Zvolení byli:

Prezident SKFČR - Tomáš Bureš (počet hlasů: 117 – protikandidát Stanislav Pešát 92 hlasů)

Předseda ekonomické komise – Ludmila Čížová (počet hlasů:124 – protikandidát Jiří Čejka 85 hlasů)

Předseda STK a rozhodčích – Martin Louda (počet hlasů: 118 – protikandidát Jiří Prudil 91 hlasů)

Předseda TMK a mládeže – Pavel Vacek (počet hlasů: 117 – protikandidát František Zámola 92 hlasů)

Předseda komise škol – Miroslav Tichý (počet hlasů 117 – protikandidát Stanislav Pešát 91 hlasů)

Předseda vrcholového sportu – Lubomír Koumal (počet hlasů 108 – protikandidát Pavol Jablonický 100 hlasů)

Předseda disciplinární komise – Martina Pospíšilová (počet hlasů 195)

Členové disciplinární komise – Jaroslav Mlček (počet hlasů 195) Petra Schaferová (počet hlasů 112) (protikandidát Martin Šembera 99 hlasů)

Členové revizní komise – Jana Ludmila Bendová (počet hlasů 196) Irena Pokorná (počet hlasů 110 hlasů) Martin Jebas (počet hlasů 122) (protikandidáti Petr Března 93 hlasů a František Porteš 90 hlasů)

 Vzhledem k tomu, že schůze končila po 20. hodině, nezbyl již čas a ani vůle na volnou diskusi. I tak byli přítomní v průběhu schůze vystaveni některým, až konfliktním, situacím mezi jednotlivými členy. Bylo zřejmé, že emoce některých z nich musely prostě ven. Naštěstí došlo včas na uklidnění horkých hlav a nebylo třeba žádného zásadního řešení. Rozchod a rozjezd všech přítomných do jejich domovů po celé republice tak proběhl bez problémů s vědomím zvolení vedení SKFČR pro nové období.


Právě zvolený prezident svazu pan Tomáš Bureš přijímá první gratulace:

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk