SKFČR – Volby se blíží!

SKFČR – Volby se blíží!

Kdo bude novým předsedou svazu?

Zajímavosti | 17.01.2018 | Michal Rudzinskyj

Poslední volby SKFČR, které se konaly v roce 2014 za účasti zástupců jednotlivých klubů, do svého čela zvolily Martina Jebase, místopředsedou se stal Vjačeslav Vinogradov a v nejužším vedení byli Martin Louda, Lukáš Roubík a Luboš Koumal. Svaz za tuto dobu prošel mnoha změnami, asi tou největší bylo rozšíření kategorií, což mělo pochopitelně vliv i na počet soutěžících. Jejich stavy se podařilo zvýšit a v dnešní době už pořadatelé neznají situaci, kdy se, jako v dřívější době, obávali o počet přihlášených soutěžících. S tím, jak stoupaly počty závodníků, stoupaly i úspěchy reprezentace na zahraničních startech, kterých bylo opravdu hodně. Zvýšily se i počty profesionálů v jednotlivých kategoriích. Celý svaz se konsolidoval, došlo k navýšení počtu klubů, kteří vstoupili do SKFČR, u nejvyššího vedení IFBB má svaz podporu.
   
V první polovině roku (termín bude upřesněn) se uskuteční Valná hromada SKFČR, která bude volební. Na ní by si zástupci měli zvolit nové vedení svazu na příští čtyřleté období. Dnes je jedno jisté. Zvolený předseda svazu Martin Jebas odstoupil v loňském roce z pozice předsedy svazu a o post předsedy v letošních volbách se, kvůli pracovnímu vytížení, ucházet nebude. Jeho místo zastoupil místopředseda Vjačeslav Vinogradov. Dalo se tedy čekat, že Vjačeslav se v letošním volebním roce bude ucházet o post předsedy svazu, ovšem situace se překvapivě změnila. Jak se Vjačeslav Vinogradov vyjádřil na oficiálních stránkách SKFČR, z rodinných důvodů se o post předsedy na letošních volbách také hlásit nebude.

Vzniká tím úplně nová situace a celý svaz je nyní v očekávání, kdo se bude chtít o post předsedy a místopředsedy svazu ucházet. Samozřejmě, že cesta, která se tím otvírá před celým svazem, může být jiná, než cesta, která byla zvolena dosavadním vedením svazu. Neméně důležitá bude i otázka finančního zajištění svazu. Jen těžko dnes někdo dokáže odhadnout, jakým směrem se bude vyvíjet pomoc od státu v dalším čtyřletém období, případně zda se najde silný sponzor, který finančně bude svaz podporovat. Na všechny tyto, i další, otázky může padnout odpověď právě na Valné hromadě SKFČR, která má přídavek volební.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk