Pohybem ke zdraví i kráse

Pohybem ke zdraví i kráse

Lidské tělo je stvořené k pohybu, o tom nemůže být nejmenších pochyb. Bez něj klesá naše fyzická kondice a svaly začínají ochabovat.

Zajímavosti | 21.10.2016 | Michal Rudzinskyj

Pokud pomineme estetickou stránku, kdy naše postava přestává být na pohled atraktivní, to, co hodit za hlavu jednoduše nemůžeme, je zdravotní hledisko. Objevují se nejrůznější zdravotní problémy, včetně bolesti zad nebo hlavy. Chceme-li se jim vyhnout, pak je třeba začít něco dělat a zařadit nějakou sportovní aktivitu do našeho života. Nejlepším řešením, jak zhubnout, spálit tuky, vytvarovat a zpevnit postavu, je vyrazit do fitness centra.

Pusťte se do toho pořádně

Myslíte-li to se změnou životního stylu opravdu vážně, využijte možnost osobního fitness tréninku a nechte si sestavit individuální plán, který bude vyhovovat vašim stanoveným cílům. Než začnete se samotným cvičením, nechte si provést analýzu složení těla na přístroji InBody, který odhalí, co se ve vašem těle skrývá. Po vyhodnocení stavu je pak možné vytvořit cvičební plán doslova vám na míru. Součástí toho je i výživové poradenství. Navíc funguje jako skvělá motivace, protože podle průběžných výsledků dobře uvidíte, že vaše snaha a vynaložené úsilí není marné.

Relaxační aktivity

Kromě toho, že budete vaše tělo mučit na rotopedech, stepperech, běhacích pásech, veslovacích trenažérech a dalších kardio strojích, zařaďte do vašeho rozvrhu také volnější typ pohybových aktivit. Souhrnně je můžeme označit jako body and mind, zahrnují například poweryogu nebo pilates, které se zaměřují na zlepšení flexibility a na správné dýchání. Provádět tady můžete i zdravotní cvičení, které pomůže odstranit bolesti zad či zlepšit pohyblivost kloubů.

Bez odpočinku to nepůjde

Po tréninku je nutné tělu dopřát nejen dostatek kvalitních živin, ale také zasloužený odpočinek, aby mělo čas na regeneraci. Užijte si proto příjemný a luxusní relax ve wellnesu v klasické finské nebo parní sauně, která zároveň posílí vaše zdraví a zlepší obranyschopnost vašeho organismu. Nebo si odpočiňte ve whirlpool bazénu s masážními tryskami. Využít můžete také služeb masérů, kteří se specializují na rekondiční a sportovní masáže. Vyzkoušejte třeba lymfatickou masáž, baňkování nebo švédskou masáž celého těla a užívejte si dokonalé uvolnění!

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk