Zemřela legenda československé kulturistiky Ludovít Major

Zemřela legenda československé kulturistiky Ludovít Major

Zajímavosti | 12.09.2016 | Michal Rudzinskyj

Smutná zpráva přišla z Bratislavy. V pátek 10. září ve věku 67 let zemřela legenda československé kulturistiky Ľudovít Major, rodák z obce Sečianky v okrese Veľký Krtíš.

Veřejnost ho v posledních 26 letech znala především jako šéfredaktora časopisu Muscle& Fitness, patřil mezi nejuznávanější odborníky v této oblasti. Začínal se sportovní kulturistikou, dalším vzděláváním získal statut trenéra, později rozhodčího, stal se i sportovním funkcionářem. Právě všechny tyto zkušenosti ho řadili v jeho profesi sportovního novináře mezi špičku v této oblasti. V minulosti patřil k dlouholetým pracovníkům deníku Sport.   

Jako sportovní kulturista vyhrál několik pohárových soutěží a po celý svůj život patřil k těm, kteří vyznávali aktivní životní styl.  

Během svých pracovních povinností navštívil několikrát nejprestižnější světovou soutěž Olympia Weekend, kde se každoročně utkávají nejlepší světoví sportovci z kulturistiky a fitness. Bohužel na tu letošní, které se měl účastnit v těchto dnech, již neodletí. Z informací, které jsme získali, byl jeho odchod náhlý, nečekaný a pro všechny jeho blízké a kolegy zdrcující. Některým zprávám je opravdu jen těžké uvěřit.

Po celý svůj život byl velkým propagátorem kulturistiky, fitness a zdravého životního stylu. Za svoji bohatou žurnalistickou praxi napsal tisíce článků ze soutěží, svými odbornými radami pomáhal jak začínajícím cvičencům, tak i zkušeným sportovcům. Čest jeho památce.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk