Arnold Schwarzenegger – jsem stále kulturista

Arnold Schwarzenegger – jsem stále kulturista

Roky běží a čas nelze zastavit.

Zajímavosti | 16.10.2015 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: flexonline.com


Kdysi soutěžně aktivní Arnold Schwarzenegger si však jako sedminásobný vítěz nejprestižnější soutěže Mr. Olympia i po dlouhých letech najde čas na pravidelné cvičení v posilovně. Vynaloženou fyzickou námahu přitom určitě nepovažuje za ztrátu času, což ostatně můžete posoudit o pár řádků níže. Arnold Schwarzenegger jednoduše kulturistikou žil, žije a hodlá žít i nadále. Přesto se možná může zdát někomu nejasné, proč se představitel Terminátora z filmového plátna stále cítí jako kulturista. Tak jako James B., který prostřednictvím Facebooku položil bývalému guvernérovi státu Kalifornie a filmové hvězdě následující otázku. „Nezávodil jste celá desetiletí, ale v rozhovorech o sobě pořád mluvíte jako o kulturistovi. Proč?"

Odpovídá Arnold Schwarzenegger

„Na konci filmu Pumping Iron, poté co jsem vyhrál titul Mr. Olympia, pronáším řeč, ve které sděluji publiku, že končím se soutěžením, ale že nikdy nepřestanu být kulturistou.

Tehdy jsem to myslel vážně a stejné pocity mám i dnes. Pokud o kulturistice přemýšlíte v širším smyslu - tedy nikoliv jen jako o sportu, ale jako o životním stylu zasvěceného zlepšování vlastního fyzického potenciálu a navíc vezmete v úvahu doprovodný duševní a spirituální přínos - proč by měl někdo jen tak skončit?

Kromě celé řady dalších věcí jsem byl během svého života filmovou hvězdou, businessmanem či vedoucím politickým představitelem, nicméně mým prvním velkým úspěchem bylo, když jsem se stal kulturistou. Stal jsem se známým díky vypracované postavě, což mi společně s pracovní morálkou a upnutím se na cíl pomohlo ke splnění všech dalších snů. Bez ohledu na to, do jakých plánů se hodlám pustit, připomínám s oblibou lidem, kde to všechno začalo a že kulturistika znamená víc jak svalnatí muži v soutěžních plavkách pózující na pódiu. Tahle skutečnost neztratí nikdy nic na svém významu bez ohledu na výši vašeho konta či směr, jakým se ubírá váš život. Stále cvičím každý den a to nejen proto, abych zůstal fit, ale abych si pročistil hlavu a zůstal věrný zvyku stanovování si a dosahování cílů.

Pokud z kulturistiky učiníte součást svého života, stejně jako k němu patří třeba chození do práce či venčení psa, budete mít v každé situaci eso v rukávu."

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk