Phil Heath se vrací do Prahy na EVLS Prague Pro jako ambasador

Phil Heath se vrací do Prahy na EVLS Prague Pro jako ambasador

Zajímavosti | 08.09.2015 | Michal Rudzinskyj

Zdroj: evlspraguepro.com

 


 

Phil Heath bude ambasadorem NEJVĚTŠÍHO EVROPSKÉHO FESTIVALU KULTURISTIKY A FITNESS! Úřadující šampion Mr. Olympia Phil Heath nebude chybět v Praze o prvním říjnovém víkendu, kdy se bude konat čtvrtý ročník soutěže EVLS Prague Pro společně s druhým ročníkem Olympia Amateur Europe.

„I pokud nebudu soutěžit, tak určitě příští rok přijedu, abych se mohl potkat se všemi fanoušky v Praze!“ avizoval loni po EVLS Prague Pro The Gift, jak se čtyřnásobnému vítězi Mr. Olympia přezdívá. A své slovo dodrží. Fanoušci budou mít možnost se s ním setkat v pátek na akci Meet & Greet, uvidí ho v průběhu Fitness EXPA na stánku GIFTED NUTRITION a objeví se i na pódiu, kde bude předávat ceny během závěrečného ceremoniálu.

Pro fanoušky si Phil Heath připraví také seminář. Podrobnosti k semináři budou zveřejněny společně v programem  NEJVĚTŠÍHO EVROPSKÉHO FESTIVALU KULTURISTIKY A FITNESS v nejbližších dnech. Navíc se příznivci této hvězdy světové kulturistiky mohou těšit na speciální kolekci merchandisingu s Philem Heathem.

O Philu Heathovi

Phillip Jerrod Heath se narodil 18. prosince 1979. Vyrůstal v centru Seattlu, kde již jako teenager patřil k oporám basketbalového týmu střední školy Rainier Beach. Nejvíce se Heathovi dařilo v roce 1998 během jeho poslední sezóny, kdy si vysloužil plné stipendium od univerzity v Denveru. Za tamní Pioneer’s nastupoval v letech 1998 až 2002.

V posledních letech své basketbalové kariéry si Heath uvědomil význam vzdělání a mnohem více se začal věnovat i studiu svých oborů – podnikání a informačním technologiím. V té době se však stalo i něco dalšího. Psal se 13. červenec 2002 a Phil navštívil svou první kulturistickou show. A pak ve třiadvaceti letech, 5. dubna 2003 nastoupil poprvé na pódium NPC Northern Colorado Championships. Phil se najednou nacházel ve zcela nové situaci. Neměl na sobě basketbalový dres, ale soutěžní plavky a prožíval pořádnou porci nejistoty. Heath si i tak ze svých prvních kulturistických závodů odnesl jak triumf v kategorii do 90 kg, tak i celkové vítězství. Možná ještě důležitější okamžik jeho kariéry se však odehrál v zákulisí. Začínající kulturista se zde poprvé setkal s Jayem Cutlerem. Profesionální kulturista, který měl v té době na kontě čerstvě druhé vítězství z Arnold Classic a vážil o dobrých pětačtyřicet kilo více než Phil, před Heathem neskrýval, že v něm vidí obrovský potenciál. S profesionálním debutem Heath čekal až do chvíle, kdy věděl, že na něj bude stoprocentně připraven. Ten den nadešel 13. května 2006, kdy Phil nastoupil v Colorado Convention Center na pódium prvního ročníku soutěže Colorado Pro Championships, kterou organizoval bývalý profík Shawn Ray. Šestadvacetiletý závodník po pouhých třech letech tréninku šokoval na soutěži zkušenější soupeře a vybojoval své první profesionální vítězství.

Pokud bylo Heathovo vítězství na Colorado Pro Championships překvapivé, jeho triumf na New York Pro o týden později se stal doslova senzací. Se soutěžní hmotností, která se příliš nelišila od té, která mu vynesla před rokem profesionální kartu, dokázal porazit i masivního Dennise Jamese. Při svém prvním startu na Olympii v roce 2008 vybojoval třetí místo. Phil si mohl oddechnout. Dlouhé čekání na první krůčky na pódiu nejprestižnější soutěže profesionálního bodybuildingu se mu vyplatilo. Ověřil si, že nyní je už dost dobrý na to, aby bojoval i na Mr. Olympia o nejvyšší příčky. V roce 2009 si odnesl páté místo, další rok bojoval s Jayem Cutlerem a nakonec skončil 2. Od roku 2011 má však 4 vítězství Mr. Olympia za sebou a bez boje se trůnu nevzdá!

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk