Johnnie Jackson - účast ve válce a nová strategie pro stehna v dalších dílech cyklu My way

Johnnie Jackson - účast ve válce a nová strategie pro stehna v dalších dílech cyklu My way

Zajímavosti | 10.10.2014 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý

 


Johnnieho Jacksona a jeho někdy možná neotřelé přístupy jsme prostřednictvím cyklu My way představili už několikrát. Po první, druhé a třetí části se vám neodmyslitelná ikona současného bodybuildingu představí hned ve dvou dílech najednou.

 

Ve čtvrté části v pořadí nahlédneme pod pokličku armádního života v podobě reálných válečných zkušeností z dalekého Iráku. Johnnie Jackson totiž už jako mladý vstoupil do armády a po patřičném výcviku byl shodou okolností v podobě vývoje politické situace 7. ledna 1991 v pouhých dvaceti letech povolán k účasti ve Válce v Zálivu, známé také jako operace Pouštní bouře. Ze Spojených států odjel na základnu do Saudské Arábie a svoje jednadvacáté narozeniny strávil namísto návštěvy baru obklopen písečnou výhní. Díky štědrosti Arnolda bylo nejen jemu umožněno trénovat ve zřízené posilovně, ve které se cvičilo především s tím, co bylo k dispozici – tedy s pneumatikami či pytli s pískem. Fungovalo to však báječně a Johnnie se tak dokázal udržet v odpovídající formě. Pokud vydržíte až do konce videa, v jehož průběhu vám Johnnie Jackson nacvičeným grifem předvede nasazení plynové masky, dočkáte se nejen ukázek udělených medailí, ale i autentických fotografií z místa tehdejšího válečného konfliktu.

Johnnie Jackson - zkušenosti z armády a válečného konfliktu

Stehna, stehna a ještě jednou stehna. Taková je náplň zatím poslední části, ve které Johnnie Jackson představuje pro něj doposud nevyzkoušenou metodu přetrénování. Ačkoliv cvičil za svoji kariéru s řadou tréninkových partnerů a vyzkoušel nespočet tréninkových principů a přístupů, nikdy zcela nedokázal maximalizovat potenciál svých stehen natolik, aby na soutěži srovnal znatelný rozdíl mezi obrovitou a robustní horní polovinou těla a relativně slabšími nohami. Do uvedeného stylu tréninku se zakousl po zisku druhého místa na letošním Toronto Pro a stehna od té doby procvičuje v lehkých a těžkých dnech třikrát týdně vždy v pondělí, středu a pátek. Jak se mu transformace povede a jaké přinese výsledky, si budeme muset ještě nějakou dobu počkat, sám Johnnie Jackson se pak do práce, jak je zřejmé z nasnímaného videozáznamu, pustil skutečně naplno a s viditelnou dávkou motivace. Připomeňme si, že zatím posledním vystoupením třiačtyřicetiletého profesionála byla nedávná účast na pražské EVLS Prague Pro, kde obsadil devátou příčku.

Johnnie Jackson – nová strategie pro stehna

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk