Bývalý profesionál Mike Matarazzo bojuje o život

Bývalý profesionál Mike Matarazzo bojuje o život

Neradostnou zprávu přinesla v posledních dnech některá zahraniční kulturistická média.

Zajímavosti | 06.08.2014 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: muscle-insider.com


Bývalý špičkový závodník Mike Matarazzo podle nich trpí akutními srdečními komplikacemi a bojuje o život.
Soutěžemi ostřílený profesionál debutoval ve světě kulturistiky účastí na Olympii v roce 1991 a během řady let dosáhl vynikajících výsledků z celé řady soutěží. Ačkoliv nikdy nedosáhl na zisk profesionálního vítězství, účastnil se celkem sedmi klání Mr. Olympia, na kterých nejlepšího výsledku dosáhl v roce 1998, kdy obsadil devátou příčku. Kariéru ukončil v roce 2001 pátým místem na Night of the Champions a jednadvacátou příčkou na Mr. Olympia.

Michael Richard Matarazzo se narodil 8. listopadu 1966 v Bostonu ve státě Massachusetts.  Aby si mohl splnit kulturistický sen, přestěhoval se do Venice v Kalifornii. 8. prosince 2004 musel podstoupit náročnou operaci srdce kvůli ucpaným artériím. V roce 2007 prodělal infarkt, který byl již druhým problémem se srdcem od uskutečněné operace. Níže vám přinášíme řádky, které napsal sám Mike Matarazzo.

„Můj Bože, kde jen mám začít? Chtěl bych především říci, že všechno, co vedlo k mým srdečním problémům, začalo ve chvíli, kdy jsem se začal vážněji zabývat soutěžením v kulturistice. Abych měl větší svaly, jedl jsem každý den dvě, dvě a půl i více jak tři kila červeného masa a žádnou zeleninu. A ovoce jsem nejedl vůbec, to kvůli obsahu sacharidů.

Horší byly chemické látky. Mám v hlavě tolik vzpomínek na to, jak jsem týden, pět dnů či dva dny před soutěží byl sám na hotelovém pokoji a prováděl nepopsatelné věci se svým tělem – steroidy, růstový hormon, diuretika – cokoliv a všechno, co my jako kulturisté děláme pro to, abychom dosáhli určitého výsledku.

Zasáhlo to celý můj život, takže všem, kdo se věčně honí po tom, aby měli 53cm paže a 50cm lýtka a kteří tak zbytečně vyznávají svůj nikdy se nevzdávající přístup, tak všem těm bych rád vzkázal: „Změňte svůj postoj.“ Snažte se zachovat si vaše tělo co nejzdravější, protože vám nebude sloužit jen do příští soutěže nebo do vypršení kulturistického kontraktu, ale mnohem déle. A ani dlouhý čas pro lidskou bytost nic neznamená. Utíká to tak rychle a o mnoho rychleji ve chvíli, kdy je vaše zdraví ztracené a vy už nemáte pro co žít.“

 

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk