Jillian Reville se po srdečních problémech a osobní krizi úspěšně vrátila na pódium

Jillian Reville se po srdečních problémech a osobní krizi úspěšně vrátila na pódium

Zajímavosti | 04.08.2014 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: rxmuscle.com

 


 

Soutěžní barva, povinné postoje a konečný výsledek. Takový je stručný souhrn investovaného úsilí, které každý závodník či závodnice vkládá do náročné předsoutěžní přípravy a nakonec zúročí na pódiu. Za každým takovým úspěchem je však příběh, který mnohdy boří všední hranice a nabízí inspirující látku ostatním. Tak jako v případě Jillian Reville, pětatřicetileté závodnice v kategorii Women´s Physique.

Ještě loni si dokázala stoupnout pod kužely světel pódiových reflektorů a šestým místem na Olympia Women´s Physique Showdown dokázat, že si pověst jedné z nejlepších závodnic skutečně zaslouží. Pak však přišly zdravotní problémy v podobě prodělané mozkové příhody, která ji postihla záhy po zmíněném vystoupení. Nutný chirurgický zákrok proběhl v pořádku, nicméně v listopadu se Jillian musela podrobit operaci srdce, která měla jednou provždy vyřešit vrozenou srdeční vadu. Měsíce rekonvalescence, během kterých sbírala potřebnou sílu pro pravidelné tréninky, však poznamenala další rána, tentokrát v osobním životě. Jednu z nejlepších závodnic v kategorii Women´s Physique potkala krize v manželství, které nakonec skončilo rozpadem. Toto období bylo pro Jillian velmi emočně i psychicky náročné a nebylo tedy vůbec divu, že se dostala do depresivního stavu.

Když viděla, že ji okolnosti strhávají na temnou cestu, našla v sobě nakonec po dlouhém boji potřebnou sílu a z pomyslného dna se opět začala prodírat na soutěžní výsluní. „Byla to posilovna, kde jsem našla útěchu, ztracenou sílu i útěk od tolika starostí,“ říká Jillian. Důkazem jejích slov je nejen znovuzískání osobní spokojenosti, ale i náročná předsoutěžní příprava, kterou dokázala zdařile absolvovat. Příprava, která jí vynesla opět do záře pódiových reflektorů, pod kterými při svém vůbec prvním letošním návratu na soutěži Golden State Pro obsadila minulý víkend vynikající druhé místo. Takový ten výsledek, který mnohdy jen vyplní soutěžní statistiky anebo se zestruční do jedné věty. Věty, za kterou často bývá nelehký a inspirující příběh.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk