Figure Olympia 2014 bez Erin Stern

Figure Olympia 2014 bez Erin Stern

Do zahájení dvanáctého ročníku Figure Olympia zbývají přibližně dva měsíce a na seznamu soutěžících v kategorii Figure je i Erin Stern.

Zajímavosti | 28.07.2014 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: facebook.com, mrolympia.com, oxygenmag.com


Dvojnásobná vítězka z let 2010 a 2012, která na pódiu vždy bojovala s vytrvalou houževnatostí, by se letos mohla znovu pokusit dosáhnout na nejlepší umístění. Nedávné oficiální prohlášení čtyřiatřicetileté závodnice o letošní neúčasti, které vám přinášíme níže, však vývoj událostí poněkud pozměnilo. Jak se tedy budou vyvíjet finálové souboje na pódiu Figure Olympia je sice zatím ve hvězdách, nicméně se dá očekávat, že v roli jedné z největších favoritek se v Las Vegas představí Nicole Wilkins, trojnásobná vítězka v letech 2009, 2011 a 2013.

Prohlášení Erin Stern k neúčasti na Figure Olympia 2014

„Oficiálně oznamuji, že se nezúčastním letošní soutěže Figure Olympia. V posledních pěti letech jsem každý rok absolvovala až šest závodů. Na soutěže jsem se vždycky připravovala sama, což může komplikovat určení správného okamžiku, kdy si dopřát volno. Kromě toho bych se ráda chtěla ve větší míře zaměřit na pomoc ostatním v dosažení jejich cílů, chtěla bych pořádat více seminářů a dokončit svoji knihu. Rovněž se těším na obyčejný trénink. Jak všichni víme, kvalitní změny postavy nemohou nastat přes noc. A pódium tady příští rokem opět bude. Děkuji vám všem a cvičte tvrdě!“

Erin Stern, dvojnásobná vítězka Figure Olympia, je jednou z nejznámějších a nejúspěšnějších závodnic v kategorii Figure. Profesionální kartu získala v roce 2008 vítězstvím na NPC National Bodybuilding and Figure Championships a na svůj první profesionální triumf dosáhla v roce 2010 na Europa Show of Champions. Kromě pódia je známá svými vynikajícími fyzickými výkony, které se pojí především s její vyhlášenou atletickou disciplínou skokem do výšky. V tomto směru není bez zajímavosti, že v roce 2008 při pokusu o kvalifikaci na Olympiádu překonala laťku ve výšce 180c m, nicméně stanovený limit jí unikl o pouhé 3 centimetry. V současné době si pohrává s myšlenkou, že by se zúčastnila nějaké powerliftérské soutěže. Její aktuální výkony zahrnují tlaky s velkou činkou pro několik opakování se 75 kg, dřepy s více jak 100 kg zátěží rovněž s několika opakováními a nedávné pokoření hranice 136 kg v mrtvém tahu.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk