Ivan Rudzinskyj dnes slaví 60. narozeniny

Ivan Rudzinskyj dnes slaví 60. narozeniny

Dnes je to přesně 60 let, kdy se narodil vydavatel a šéfredaktor časopisu Svět kulturistiky a časopisu FITNESS Ivan Rudzinskyj.

Zajímavosti | 10.06.2014 | Michal Rudzinskyj

Pojďme se v kostce podívat, jak se vlastně ke kulturistice dostal a vůbec na jeho minulost až po současnost.

Od útlého dětství se věnoval atletice, závodil za Dynamo Pardubice ve sprintu, skocích do dálky a také v dlouhých tratích.  Ve svých 14 letech dostal od svého strýce Honzy publikace, kde poprvé uviděl závodníky v kulturistice. Tím, vše začalo. V 17 letech musel kvůli zdravotním potížím s páteří atletiku ukončit a začal se věnovat posilování. Doma obsadil sušárnu, kde měl lavici, stojany velkou činku a několik jednoruček. Od té doby žil jen kulturistikou, jezdil po soutěžích a s tímto sportem se seznamoval.

V roce 1989 začal zpracovávat jeho první publikaci s názvem Kondiční posilování v otázkách a odpovědích. V tom samém roce se také zrodila myšlenka vytvořit časopis zabývající se kulturistikou. Po velice krkolomné cestě plné různých překážek v dubnu v roce 1990 vyšlo 1. číslo časopisu Svět kulturistiky.

V roce 1997 došlo k uzavření smlouvy s kanadským vydavatelstvím časopisu Musclemag International Robertem Kennedym. Tato spolupráce stále trvá. 01.09.1990 založil posilovnu Fitcentrum I-R Club Pardubice, kde se věnoval svým svěřencům v přípravě na závody.

Uběhlo 24 let a Fitcentrum stále funguje. Samozřejmě za ty roky prošlo mnoha změnami rekonstrukcemi apod. Dnes je vybaveno kvalitními stroji Gym 80 a bohatou kardio zónou. V roce 1996 vydal první číslo časopisu FITNESS věnovaný především ženám. Už tomu je 18 let a časopis stále vychází a díky svému kvalitnímu obsahu si našel velikou základnu odběratelů, respektive odběratelek.

V roce 2009 založil další posilovnu v Pardubicích Sportcentrum I-R Club, které je vybaveno nejnovější řadou strojů firmy Grün Sport. Během svého působení až do současnosti Ivan Rudzinskyj vydal nespočet publikací o výživě, kulturistice apod. jako třeba Kulturistika cviky, Arnold Schwarzenegger – kompletních 50 let retrospektivy, Kulturistika pro všechny, Konečně mohutný, Suplementy ve výživě a mnoho dalších.

Dnes mu je 60 let a kulturistikou stále žije. Seznámil a setkal se s mnoha zajímavými osobnostmi kulturistiky, procestoval mnoho zemí, nafotil nespočet soutěží, je trenérem 1. třídy, od prezidenta IFBB Rafaela Santonji přijal bronzovou medaili za rozvoj kulturistiky v České republice a jako člen Svazu kulturistiky a fitness ČR působí jako rozhodčí.

Tímto mu celé vydavatelství přeje, aby kulturistikou a fitnessem stále žil, nadále čtenářům prostřednictvím publikací a časopisů předával bohaté informace o tomto sportu a hlavně, aby sloužilo zdraví.

Prostě vše nejlepší.


S 8násobným vítězem Mr. Olympia Ronnie Colemanem (2011)


S 3násobným vítězem Mr. Olympia Frankem Zanem.


Shawn Ray


Lou Ferrigno


S vítězem 1. ročníku Mr. Olympia Larry Scottem


S aktuálním držitelem titulu Mr. Olympia Philem Heathem (2013)

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk