Ludovít Michel - mladá naděje české kulturistiky

Ludovít Michel - mladá naděje české kulturistiky

Krátké povídání o tomto mladém talentu + foto aktuální formy před juniorskými mistrovskými soutěžemi

Zajímavosti | 23.05.2014 | Matěj Ryšavý

Tohoto 20 letého kulturistu jsem zaznamenal již v loňském roce, kdy jsem se sám, jakožto začínající juniorský závodník, zúčastnil jarních mistrovských soutěží. Tehdy mi však v paměti nejvíce utkvěla vzpomínka na jeho slzy v očích po vyhlášení stupňů vítězů v kategorii juniorů nad 77 kg, kde skončil na druhém místě. Pro někoho by to byl obrovský úspěch, ne však pro tohoto mladého, cílevědomého, ambiciózního, přesto však skromného kluka, který byl teprve prvním rokem věkem junior.

Lépe jsem ho mohl poznat až v roce letošním, kde jsme společně absolvovali Mistrovství Čech, Mistrovství České republiky a B.F.C. CUP. Nutno dodat, že Ludvík je věkem ještě junior a další dvě soutěžní sezóny ještě bude, neboť je rok narození 1993. Proč to zmiňuji? Protože absolvoval všechny tyto tři soutěže v mužské kategorii do 90 kg. A vedl si naprosto senzačně. Na Mistrovství Čech v Kutné Hoře, bral stříbrnou medaili. A to jen díky tomu, že se neporazitelný a téměř vždy žulově tvrdý Michal Trykar, o pouhý 1 kg nevešel do své tradiční kategorie do 82,5 kg. V Praze na MČR o týden později, byl již Michal ve své tradiční váhovce, a tak Ludvíkovi ubyl největší konkurent v boji o první zlatou medaili mezi muži, což se také potvrdilo a Ludvík s přehledem tuto kategorii opanoval a zaslouženě se mohl postavit do boje o absolutního vítěze, v kterém byl nad jeho síly pouze neuvěřitelný Tomáš Trojan (vítěz kategorie nad 90kg).

Z osobního hlediska jsem ho pak mohl nejlépe poznal na pohárové soutěži B.F.C. CUP 2014 v České Lípě, kde jsme spolu trávili čas v šatně a společně se hecovali a utěšovali, že forma je dobrá, a samozřejmě jsme se i před nástupem na podium navzájem dotřeli soutěžní barvou. Ludva opět svým soupeřům v kategorii do 90 kg nedal sebemenší šanci. V mých očích tato kategorie byla totální one man show. Což potvrdila i slova vedle mě sedícího Tomáše Bureše tichým kvitováním mých slov o Ludvíkově neuvěřitelnosti. :-) Byla z toho opět další vyhraná soutěž v mužských kategoriích a boj o cenu pro absolutního vítěze, kterou si nakonec odnesla navrátivší se legenda Láďa Kurčík.

Nyní Ľudovíta čekají juniorské mistrovské soutěže, kde jednoznačně bude patřit mezi největší favority na absolutní vítězství jak na Mistrovství Čech v Rokycanech, tak samozřejmě na MČR, které se koná o týden později.

Slova kamaráda Jiřího Kováče o Ľudovítovi: Upřímně vím ze je to moc milý a hodný kluk, který to v životě má teď těžké, ale nic ho nezastaví se drápat v kulturistice dopředu. Je to obrovský talent. Tvary a symetrii má od boha.

 No a mně nezbývá, než s Jirkou souhlasit.

V jaké formě se Ludvík nachází pár dní před Mistrovstvím Čech dětí, dorostu a juniorů, můžete posoudit z níže přiložených fotografií.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk