Steve Kuclo – pokus o záchranu pasažéra při letu z Rio de Janeira do Dallasu

Steve Kuclo – pokus o záchranu pasažéra při letu z Rio de Janeira do Dallasu

Zajímavosti | 30.04.2014 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: facebook.com


Steve Kuclo má za sebou rušný víkend. Nejprve triumfoval na Arnold Classic Brasil a jen stěží mu mohlo něco kalit radost z dosaženého vítězství. Při zpátečním letu do Dallasu se však dostal do mezní situace, kdy bylo potřeba poskytnout první pomoc jedné z pasažérek na palubě letadla, kterou postihly nenadálé zdravotní potíže. Protože je Steve Kuclo v civilním zaměstnání profesionálním hasičem a má i příslušnou průpravu jako zdravotnický záchranář, byl to právě on, kdo nakonec poskytoval rozhodující první pomoc. Společně s ním cestoval v letadle i jeho dobrý kamarád Nick Erbe, který celou událost popsal v příspěvku uveřejněném na sociální síti, jehož upravenou a zkrácenou verzi vám přinášíme níže.

Kvůli zdravotním komplikacím jednoho z pasažérů jsme museli naléhavě přistát v Kostarice. Asi po dvou hodinách letu si paní, která seděla přímo před Stevem Kuclem po pravé straně, začala stěžovat na silné bolesti v břišní oblasti. Okamžitě byli požádáni o přispění všichni, kdo by mohli kvalifikovaně pomoci. Steve Kuclo šel za tou paní a mluvil nejen s ní, ale i s jejím manželem, letuškami a dalším doktorem na palubě. Bylo třeba se také rozhodnout, zda se letoun vrátí zpátky do Ria nebo bude pokračovat v letu dál přes Andy. Bolesti u té paní střídavě přestávaly a znovu přicházely. Po návštěvě toalety se začala cítit lépe a tak se vrátila na místo, lehla si a odpočívala několik hodin. Když její malé dítě začalo plakat, chtěl jí manžel vzbudit, ale nepodařilo se mu to. Steve se znovu ujal řešení situace, kterou se snažil mít zcela pod kontrolou, přičemž se snažil každého co nejvíce uklidnit. Když ani na jeho podněty paní nereagovala, přenesl jí do zadní části letadla a více jak čtyřicet minut se jí snažil oživovat. S použitím veškerého dostupného lékařského vybavení dělal všechno, co bylo v jeho silách, aby jí dokázal zachránit. Nakonec však zůstalo všechno výlučně v Božích rukou a pasažérka zemřela. Modlíme se za jejího manžela a jejich velmi malou dceru, kteří společně s ní letěli do Los Angeles na dovolenou.

Steve Kuclo k celé věci ještě připojil malou poznámku: „Celá ta cesta byla neuvěřitelně emočně a fyzicky náročná. Jsem vyčerpaný a cítím požehnání nad tím, že jsem dostal šanci pomoci někomu v nouzi a rovněž za to, že jsem mohl stanout na pódiu a zvítězit na Arnold Classic Brasil. Dary, které nám Bůh dává, jsou úžasné. Važte si prostřednictvím vítězství i proher každého dne v životě, nikdy se nevzdávejte a vždycky jděte za svými sny!“

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk