David Šlechta - vítězství nad rakovinou - část II.

David Šlechta - vítězství nad rakovinou - část II.

Pokračování skutečného příběhu člověka, velkého sportovce, tělem u duší, který onemocněl rakovinou.

Zajímavosti | 05.04.2014 | Michal Rudzinskyj

Jedná se o Davida Šlechtu. První část příběhu najdete ZDE.


Někdy na podzim roku 2012 jsem měl příznaky nádorového onemocnění, ale nevěnoval jsem tomu nijak zvlášťvelkou pozonost, protože jsem neočekával, že by mě to mohlo potkat.

Začátkem února 2013 jsem šel raději k lékaři poněvadž příznaky byli stále zřetelnější a tam mi oznámili, že mám nádorové onemocnění a poslali mě druhý den na operaci, kde nádor vyjmuli a poslali na přezkoumání, o jaký druh nádoru se jedná. Řekli mi, že se jedná o nádor,  který se nejrychleji šíří, ale že byl zapouzdřený a nikde jinde již není. Přesto mi doporučili preventivní chemoterapie, aby zabyli případné nádorová ložiska v těle.

Jenže já si řekl, že si nic preventivně do těla pouštět nenechám. Krátce po operaci jsem na nic nečekal, vrátil se ke cvičení, hodil se zpět do formy a stihl jsem letní Mistrovství světa v naturální kulturistice v Řecku, kde jsem obsadil třetí místo v kategorii Physigue.

Ale mezi tím už přicházely nepopsatelné bolesti v břišní dutině a oblasti ledvin a beder. Příčinou byl nádor, rostoucí ohromnou rychlostí v břišních uzlinách. Bolesti byly tak velké, že mě občas doslova vypínaly a já přestával vnímat okolí. V tomhle moje bojovnost byla na škodu a já šel odoláváním a ignorováním bolestí proti sobě. Nakonec jsem musel nastoupit do nemocnice a chemoterapiím jsem se nevyhnul. Kdybych šel hned na začátku, neměl bych tak silné a časté dávky a prožíval bych menší peklíčko :-)

Nemoc jako taková mě nijak nevyděsila, bral jsem to jako další překážku a otravu v životě.
Něco jako: “Ach jo, to bude zase opruz nějakou dobu.“

Ani na chvilku mě nenapadlo, že by se mělo něco změnit a že se děje něco hrozného. Nic to není, jen něco jako chřipka, kterou vyležím a pojedu dál.

Chemoterapie byly opravdu náročné a každý den jsem měl milion výmluv, proč už nejít na další. Dokonce jsem i fňukal mojí přítelkyni, aby mě tam už nevodila, že už to nepotřebuji a když to nezabralo, tak jsem se na ní hněval :-) Nic platné mi to nebylo, stejně mě tam dotáhla a díky ní a její dokonalé povaze a toleranci vůči mně, jsem dokončil chemoterapie koncem ledna roku 2014.
Také doktorka a sestřičky byly bezva a uměly říct hezká slova na podporu.

Celých 12 týdnů pekla s chemoterapiemi jsem měl čas přemýšlet nad maličkostmi života, které najednou byly velké. Vážím si každého úsměvu, který mi člověk dá, každé chvilky, kdy můžu trénovat a nebo být s lidmi, které mám rád. Prostě vidím teď celý život na barevnějším plátně, než kdykoliv jindy.

Chvilku po nemoci jsem se vrátil ke cvičení a po dvou měsících jsem byl opět ve formě, dokonce ještě lepší, než před nemocí.


Reklama

 
 
 

Související články

David Šlechta - vítězství nad rakovinou - část I.
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk