Dobrá zpráva pro všechny – elixír mládí se skrývá v pravidelném tréninku

Dobrá zpráva pro všechny – elixír mládí se skrývá v pravidelném tréninku

Zajímavosti | 01.04.2014 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: idnes.cz, gma.yahoo.com


Z důchodce sportovcem. I tak by se dal nazvat příběh dnes pětašedesátiletého Američana Roberta Durbina, kterému gymnastická cvičení ani trénink v posilovně nedělají nejmenší problém. Ještě před osmi lety ale bylo všechno jinak a zasloužilý otec rodiny se při chůzi neobešel bez hole či chodítka. Poznámky okolí nad rozhodnutím začít sportovat a něco na sobě konečně změnit i v pozdním věku v něm nejenže nevyvolaly nejmenší pochyby, ale naopak mu pomohly jít za svým cílem s vidinou toho, že ostatní přesvědčí o opaku. A podařilo se.

Dnes si Robert kromě tříhodinového tréninku v posilovně dopřává i jiná fyzická cvičení a pečlivě si hlídá i stravu, která pro něj coby velkého jedlíka byla ze začátku problémem. Kromě ranního kardia následovaného 1200 – 1800 opakování pro břišní svaly jsou to tři hodiny tréninku v posilovně, kde se věnuje CrossFitu, cvičení s činkami a rozvoji pohybových dovedností. Sám pak ke svému životnímu stylu dodává: „Je mi 65 let a věnuji se cvičení. Žiju si svůj sen. Potěšilo by mě, kdyby se více lidí, zejména nad padesát let, dokázalo rozhoupat a začalo sportovat. Cvičte. Dělejte něco. Vždyť by se mohli cítit o tolik lépe.“

A v tom s ním rozhodně nelze než souhlasit. Pravidelný trénink se zátěží totiž přináší nejen příjemný vizuální efekt v podobě svalové hypertrofie, ale zejména ve vyšším věku významně pomáhá v boji s přibývajícími roky, které neutralizuje doslova a do písmene jako bájný elixír mládí.

Robert Durbin – inspirace pro každého

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk