Volební valná hromada SKFČR - jak to dopadlo?

Volební valná hromada SKFČR - jak to dopadlo?

Dnešního dne 29.04.2014 se uskutečnila Valná hromada Svazu kulturistiky a fitness České republiky.

Zajímavosti | 29.03.2014 | Michal Rudzinskyj

Text: Ivan Rudzinskyj


Jako volební se uskutečnila po čtyřech letech a v očekávání byl také počet účastníků. Například v loňském roce se Valné hromady účastnilo pouhých 32 subjektů z celkového počtu 345. Toto číslo se ovšem rapidně zvýšilo, a tak se volební Valné hromady nakonec zúčastnilo 114 subjektů. Všichni přítomní členové svazu obdrželi Ročenku kulturistiky a fitness za rok 2012 a 2013. Schůze se opozdila, protože hned na začátku bylo upozorněno, že musí být svolána schůze mimořádná, neboť na řádnou schůzi nedorazilo více jak 50 % subjektů. Začátek se tak přesunul na 11. hodinou. Pak již nic nebránilo tomu, aby všichni přítomní byli seznámeni s programem schůze, který byl odhlasován a všichni přítomní mohli být seznámeni se zprávami členů jednotlivých komisí včetně zprávy o finančním hospodaření a činnosti svazu za uplynulé období.

Po obědě začala první část hlavního programu a to představením kandidátů na post prezidenta svazu. Prvním z nich Ing. Martin Jebas poukázal na množství kroků, které se uskutečnily ke stabilizaci svazu a jeho dalšího chodu, spolupráci s antidopingovým výborem a také plánem na následující období. Druhým kandidátem byl Ivan Rudzinskyj, který se krátce představil a sdělil, že z kandidátky odstupuje. Třetím kandidátem, který využil tříminutového prostoru pro proslov, byl Stanislav Pešát, který svůj projev zaměřil především na minulost a své zkušenosti, které by svazu a jeho členům předal i v novém období.

Po těchto proslovech byla zařazena diskuse, která se z nenápadných slovních hříček přenesla až do osobní roviny vůči některým členům svazu. Jednotliví členové svazu si postupně vyplňovali své volební lístky, aby je následně, po skončení diskuse, vhodili do připravené volební urny.

Po necelé půlhodině volební komise sdělila následující výsledky:

Prezidentem SKFČR pro následující čtyřleté období se stal Ing. Martin Jebas (69 hlasů proti 43 hlasům p. Pešáta), ekonomická komise – Ing. Martin Jebas (67 hlasů proti 46 hlasům p. Porteše), sportovně tech. komise p. Martin Louda (62 hlasů proti 47 hlasům p. Prudila), TMK a komise mládeže p. Roubík (68 hlasů proti 40 hlasům p. Chaloupky), předseda škol. – p. Koumal (71 hlasů proti 42 hlasům p. Pešáta), kom. vrcholového sportu – Vjačeslav Vinogradov (83 hlasů). Předsedou disciplinární komise se stal Ing. Zdeněk Šaman (105 hlasů), členové discp. komise p. Mlček (90 hlasů), p. Bendová (87 hlasů), revizní komise – p. Bendová (89 hlasů), Bc. Pokorná (89 hlasů), p. Tichý (70 hlasů).

Schůze byla ukončena cca v 16.30 hodin.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk