Zemřel kanadský kulturista Greg Kovacs

Zemřel kanadský kulturista Greg Kovacs

Smutnou zprávu přinášejí v posledních hodinách téměř všechny zahraniční kulturistické servery.

Zajímavosti | 27.11.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: musculardevelopment.com


Podle dostupných informací zemřel v pondělí 25. listopadu 2013 ve věku pouhých 44 let kvůli srdečnímu selhání kanadský profesionální kulturista Greg Kovacs.

Narodil se 16. prosince 1968 v kanadském Niagara Falls a do světa profesionální kariéry vstoupil dlouho očekávaným debutem v roce 1997 na soutěži Night of Champions. Tehdejší rok však pro něj nezačal příliš dobře, protože navzdory obrovské mediální podpoře se nedokázal probojovat do užších pozic a skončil až na děleném šestnáctém místě. V průběhu soutěžní kariéry, která trvala až do roku 2005, absolvoval ještě několik soutěží, avšak ani na nich nedokázal prorazit k markantně lepším umístěním.

Nejlepší soutěžní výsledek si pak připsal v roce 2004, kdy na Arnold Classic obsadil třinácté místo. Nejednalo se však o příliš šťastnou prezentaci dosažené svalové připravenosti. Greg tehdy publiku i rozhodčím předvedl nejen nepříliš povedenou formu, ale zejména neskutečně obrovsky vystouplou břišní stěnu, která byla podle jeho slov následkem střevní infekce.

Svého času byl Greg Kovacs jedním z nejmedializovanějších kulturistů na světě, což bylo zhruba v době od roku 1996. Zásluhu na tom měla zejména obrovská hmota, kterou disponoval. Při výšce 190 cm se jeho hmotnost pohybovala nad hranici 181 kg a nadpozemské rozměry kanadského profesionálního závodníka doprovázel současně i soupis téměř nadlidských silových výkonů, které v posilovnách běžně prováděl.

Jedna věc by měla být zdůrazněna. Greg Kovacs miloval kulturistiku. Miloval prostředí posilovny a miloval zvedání obrovských zátěží. Nejen jeho nejbližším rodinným příslušníkům, ale i všem fanouškům kulturistiky, kteří jej znali, bude chybět.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk