Katěřina Kyptová novou českou profesionálkou

Katěřina Kyptová novou českou profesionálkou

Po dvanácti letech soutěžení mezi amatéry, startuje Katka dráhu profesionálky.

Zajímavosti | 15.11.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Matěj Ryšavý
Použité stránky: team-andro.com, boleslavsky.denik.cz


Kateřina Kyptová míří k profesionálkám! Ve svých třiceti letech si Katka profi kartu vybojovala svým druhým místem na Mistrovství světa žen a fitness mužů na Ukrajině, v kategorii physique nad 163 cm. Katka již vloni žádala o profi kartu, ale bohužel její žádost byla federací IFBB zamítnuta. Nyní však prezident IFBB Rafael Santoja její přestup do profi divize definitivně schválil.

Katky první soutěžní sezóna se datuje do roku 2001. Tehdy jako starší dorostenkyně obsadila na Mistrovství Čech i Mistrovství České republiky 2. místa. Mezi dospělými ženami dosáhla svého prvního vítězství na Sporfitness Cupu v Čelákovicích u Prahy.

V roce 2003 Katka získala bronzovou medaili za třetí místo mezi juniory na Mistrovství České republiky. Ve stejném roce se zúčastnila i mistrovství Evropy kde dosáhla na 6. příčku mezi juniorkami. Rok 2004 vyšel Katce na výbornou, protože se stala absolutní mistryní republiky mezi juniorkami.

V roce 2009 se stala ve federaci NABBA mistryní světa v kategorii bodyfitness, aby se v následujícím ročníku vrátila do IFBB a zúčastnila se tak Arnold Classic Amateur ve Spojených státech amerických, kde skončila na 5. místě mezi nejtěžšími kulturistkami. V roce 2011 se opět zúčastnila Arnold Classic Amateur v téže kategorii a obsadila 4. místo a o dva týdny později na Amateur Mr. Olympia získala skvělou bronzovou medaili za 3. místo.
 
Arnold Classic Europe na podzim roku 2011 dopadl pro Kateřinu výborně, protože získala stříbro, tento úspěch zopakovala i v roce následujícím. Rok 2012 byl však pro Katku posledním mezi kulturistkami.

V roce 2013, tedy letos, si poprvé vyzkoušela kategorii physique žen. A nebyla to zkouška jen tak ledajaká, protože měla stříbrnou barvu. Toto umístění, již závodnice physique, zopakovala i na mistrovství světa v září na Ukrajině. Toto umístění pro Katku znamenalo definitivní tečku za soutěžemi mezi amatéry a novou výzvu na scéně profesionální.

Přejeme mnoho úspěchů a štěstí jak na poli profesionálních soutěží, tak i v osobním životě.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk