Závěr přípravy Lukáše Topinky se blíží - aktuální forma!

Závěr přípravy Lukáše Topinky se blíží - aktuální forma!

Zajímavosti | 30.10.2013 | Michal Rudzinskyj

Na internetových stránkách www.svetkulturistiky.cz jste mohli pravidelně sledovat průběh přípravy Lukáše Topinky, který se tuto sobotu postaví na nominační výběr, aby se mohl po 4 letech zúčastnit Mistrovství světa v klasické kulturistice.

Co se týká mezinárodních soutěží takového kalibru, stal se 2x juniorským mistrem světa a 1x mistrem Evropy. O jeho soutěžní historii jsme vás ale informovali v tomto článku, a tak nemá cenu to dále rozebírat. Uběhly 4 roky a Lukáš je, i přes zdravotní potíže, které ho provázely, opět v plné přípravě, opět striktní dieta, tvrdé tréninky, u kterých se prolívá snad i krev, s jasným cílem. Ne, být první, nebo být finalistou, ale udělat co nejlepší formu. Někteří lidé a fanoušci se obávali, zda se vůbec připraví, jestli udělá formu, kvalitu, že dlouho nezávodil atd., není divu, neboť na vrcholu objemové přípravy měl cca 110 kg a v ne moc dobré kvalitě. Ale ten, kdo Lukáše zná, ví, že za svým cílem si jde tak tvrdě, jako když myslivec z posedu střílí divoké prase, nebo jako po krvi žíznivá zombice z Havlíčkové ulice (místo, kde trénuje). Podle fotografií a co jsme viděli naživo, má našlápnuto hodně dobře. Pokud vše vyjde, za dva týdny bude stát na pódiu a bojovat se soupeři z celého světa, včetně týmového kolegy a rovněž juniorského mistra světa Tomáše Horáka. Oba budou v klasické kulturistice do 175 cm a o to pikantnější závod bude. Jak to všechno dopadne, uvidíme již ve dnech od 15.11. do 18.11.2013 v rakouském Sankt Pölten.

Když jsem dnes Lukáše viděl, nedalo mi to a vzpomněl jsem si na jeho pověstný obličej objevující se zásadně v superkompenzaci z let předešlých. Upozornění: slabší povahy a kardiaci by se koukat rozhodně neměli :-)

Nyní si ale můžete vychutnat formu Lukáše Topinky z dnešního dne (30.10.2013), a komu unikla tréninková videa natočená během přípravy, zde je souhrn.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk