Dokument Generation Iron – slavnostní premiéra

Dokument Generation Iron – slavnostní premiéra

Dokumentární film Generation Iron se již tento pátek 20. září představí americkým divákům ve svojí oficiální premiéře.

Zajímavosti | 19.09.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: npcnewsonline.com


Slavnostní předpremiéru za účasti scénáristy a režiséra filmu Vlada Yudina a především hlavních protagonistů má však očekávaná novinka již za sebou. Internetový server npcnewsonline.com dále nabídl i shrnutí tématu, o kterém film pojednává a které vám nabízíme níže. Podívejte se tedy i vy na dění na červeném koberci, ze kterého pocházejí jak následující fotografie, tak sestříhaný videozáznam.

Dokument Generation Iron přibližuje současnou profesionální kulturistiku a divákům nabízí pohled z první řady na životy současných hvězd mezinárodní kulturistické scény - Phila Heatha, Branche Warrena, Kaie Greenea, Dennise Wolfa, Victora Martineze či Hidetady Yamagishiho včetně ambiciózního nováčka Bena Pakulskiho a evropské senzace Roellyho Winklaara při jejich přípravě na Olympii.

Každý ze zmíněných atletů má co říci o svém životě, přípravě, ambicích a motivaci. Prošli si povznášejícími i skličujícími okamžiky, při vystoupeních na pódiích po celém světě pózovali před dychtivými fanoušky a dokázali obstát před jedněmi z nejnekompromisnějších světových rozhodčích. V očích svých fanoušků jsou však něco víc než superhvězdy – jsou to Olympijští Bohové.

Stranou od posilovny a brutálních tréninků zachycuje kamera v ryze soukromých životních situacích železné muže při přípravě na mentální výzvy, které leží před nimi. Jak jednou prohlásil Arnold – „Kulturistika je stejně tak fyzickou, jakož i mentální záležitostí.“ Každý ze zmíněných atletů je svým osobitým způsobem jedinečný. Každého sem přivedlo něco jiného. Odlišují je rozdílné přístupy, zaběhnutý denní režim, záliby, úsilí a dokonce zájmové aktivity. Jeden faktor je jim však společný – soutěžní elán a neutuchající ambice stoupat na vrchol. Avšak jen ten nejlepší bude korunován na pódiu jako Mr. Olympia. Přichází dlouho očekávaný skutečný příběh o obětování se pro věc, disciplíně, rivalitě, prohře, vítězství, zadostiučinění a triumfu.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk