Soustředění talentované mládeže očima Matěje Ryšavého - 1. část

Soustředění talentované mládeže očima Matěje Ryšavého - 1. část

Kde začít? No, možná to vezmu všechno hezky od začátku.

Zajímavosti | 16.09.2013 | Michal Rudzinskyj

Text a foto: Matěj Ryšavý

 


 

Jak již téměř všichni dobře víte, letos proběhla moje první závodní sezóna v kulturistice juniorů (bohužel hned i poslední mezi juniory). Musel jsem si klasicky projít objemovou přípravou a samozřejmě tvrdou a přísnou dietou, ve které tréninky byly daleko tvrdší a intenzivnější, než jsem doposud poznal. Člověk stále musel hledat motivaci a důvod proč to nevzdat. Samozřejmě největší motivace jsou sny o závodech a dobrém umístění. A však to samo o sobě kolikráte nestačí a člověk musí hledat motivaci i jinde. Motivační videa, písničky, osudy lidí. Jednou z mých dalších velkých motivací bylo, dostat se na soustředění talentované mládeže, které se tradičně koná každý rok po výběru závodníků Lukášem Roubíkem přímo na MČR juniorů. I když jsem věděl, že už vlastně pro toto soustředění nejsem perspektivní, protože Lukáš má ve zvyku vybírat závodníky,  kteří ještě budou závodit v juniorech pár dalších sezón, což u mě bohužel neplatilo, jelikož pro příští rok se chystám už do mužské kategorie. Nicméně tato motivace být mezi vybranou elitou talentovaných závodníků, pozvaných na tuto akci, mne hnala stále kupředu směrem k MČR. Výsledky tu nebudu popisovat, o tu nejde. Jde o to, že Lukáš na MČR udělal výběr závodníků, které pozval přímo osobně. Mezi těmito závodníky jsem bohužel já nebyl. Kamarád Jiří Kováč mi napsal, že jsou ještě dvě volná místa a že za zkoušku nic nedáme. Lukášovi jsme napsali a ten se rozhodl tato dvě místa námi opravdu zaplnit. Jeden z dílčích snů sezóny 2013 se proměnil v realitu a já se balil na soustředění talentované mládeže SKFČR.

Na soustředění v rumburském hotelu Lužan jsme měli sraz ve čtvrtek 29.8.2013 okolo 18:00. Po dlouhé cestě, která trvala téměř 3 hodiny, jsme dorazili s Vítkem Sahulou, Barborou Černákovou a Jiřím Kováčem na místo konání. Hotel vypadal na první pohled moc pěkně. Po chvíli se na recepci začal vytvářet větší hlouček ramenatých mladých kluků a mně bylo jasné, že jsme správně. :-) Do toho pár krásných děvčat z řad bikin a bodyfitness, na závěr dorazil Milan Obořil a Lukáš Roubík. Rozdělili jsme se ihned do pokojů, kde jsme si nechali pouze zavazadla a spěchali jsme na večeři, při které nás Lukáš Roubík všechny oficiálně přivítal. Po klasické večeři kulturistického střihu (vařená rýže a kuřecí prsa na vodě se zeleninovou oblohou), jsme se vydali do zasedací místnosti, která tu pro nás byla připravená za účely seminářů a teoretických lekcí v režii Lukáše Roubíka. Udělali jsme pár úvodních fotek, proběhlo představení všech účastníků, zároveň i našich trenérů, kteří s celou akcí Lukášovi velmi pomáhali, byli jimi Milan Obořil, Vítek Sahula a Bára Černáková. Po společném seznámení a úvodním rozkoukání jsme všichni byli velice unavení. Padlo pár dotazů, pár organizačních věcí, dostali jsme doplňky sportovní výživy od firmy Nutrend a bylo nám oznámeno, že pokud budeme chtít jakoukoliv suplementaci či doplnit bílkoviny proteinovými nápoji, je to pro nás vše přichystáno na baru posilovny, kde se o nás všechny bude starat juniorský reprezentant ČR Zdeněk Razák. A jak řekli, tak udělali. :-) Po celou dobu nám míchal proteinovo-sacharidové nápoje, vydával všechny možné připravené doplňky, aby naše svaly měly ten největší komfort a prostor k růstu a regeneraci. Za což mu chci ještě jednou poděkovat. Byli jsme u něj neustále a stále ho s něčím otravovali… :-D Po skončení všech organizačních záležitostí, začala teoretická přednáška a na řadě jako první byl pózing, při kterém nám byl modelem Milan Obořil v perfektní formě, 8 týdnů před mistrovstvím světa. Poté jsme se všichni odebrali na pokoje a po večerní hygieně ulehli s chutí ke spánku.

V pátek po probuzení následovala naše první společná snídaně, a opět v rámci kulturistických zásad jsme dostali misku bílého jogurt a šálek Müsli. Po snídani následovala ranní kontrola formy a nácvik pózingu, kterého se zúčastnila asi polovina talentovaných účastníků. Poté následovaly první tréninkové jednotky se zkušenými trenéry (Lukášem Roubíkem, Milanem Obrořilem, Vítkem Sahulou a Bárou Černákovou) a samozřejmě za dopomoci bohaté zásoby sportovní výživy a doplňků. Po první tréninkové jednotce nám bylo všem jasné, že abychom zvládli tak intenzivní a tvrdé tréninky, budeme muset skousnout hodně bolestné slasti. :-) Nicméně po tréninku nohou s Lukášem Roubíkem si museli odběhnout poblinkat odpadkový koš dva talentovaní borci, kteří poznali, že tady se cvičí trochu jiná liga než u nich doma ve fitku. :-) Po první tréninkové jednotce, kterou odcvičili všichni účastníci pod dohledem trenérů, následoval klid na lůžku pár minut a šlo se na oběd. Samozřejmě oběd kulturistická klasika :-) (prsa na vodě a rýže). Po obědě jsme si chvíli odpočinuli na pokojích, a po té jsme šli na teoretickou přednášku, a sice na téma Sportovní výživa a správná suplementace kulturistické přípravy. Dvě a půl hodiny jsme všichni s úžasem hltali přednášku Lukáše Roubíka, který má ten dar nenudit lidi a jeho prořízlá ústa dokážou s posluchači dělat divy. Po teoretické přednášce následoval odpolední nácvik pózingu a kontrola formy, které se zúčastnila druhá poloviny jednotlivých účastníků. Po kontrole formy následovala druhá vlna intenzivních tréninků účastníků pod dohledem trenérů a samozřejmě za plné podpory suplementace společnosti Nutrend a Zdendy Razáka, jakožto barmana posilovny. Po tréninku následovalo pár minut na pokoji a šlo se na večeři, ala kulturistická klasika :-). Po páteční večeři už lehce znavení dvoufázovými tréninky jsme se vydali na další seminář, při kterém nás poctil svou návštěvou obří drobeček Petr Března. Mimochodem fajn chlapík, který nám pověděl, jak na tom momentálně je zdravotně a co ho čeká v následujících měsících. Tento seminář byl na téma tréninková metodika kulturistické přípravy, kterou nám Lukáš Roubík samozřejmě do podrobna popsal a mi po tomto semináři opět odcházeli bohatší o další nové znalosti a vědomosti, co se týče tréninkové metodiky. Po tomto výživném semináři plném dotazů mladých závodníků následovalo posezení v místní restauraci, nutno dodat, že atmosféra byla velmi příjemná, kamarádská a díky skvělému kolektivu jsme drtivá většina účastníků dokázali sedět na Colách ZERO (bez cukrů) až do ranních brzkých hodin a klábosit o všem možném, co se jen naskytlo.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk