Podzimní soustředění naturálů - reportáž

Podzimní soustředění naturálů - reportáž

Od pátku do neděle probíhalo v Průhonicích tradiční soustředění naturálů, pořádané Českou společností pro naturální sport.

Zajímavosti | 09.09.2013 | Michal Rudzinskyj

Zdroj: natural-sport.cz


Setkání bylo tentokrát trochu ovlivněno tím, že se v sobotu konala v Praze soutěž NATUR-SPORT.cz Beauty&Fitness Cup 2013, na které startovalo i několik účastníků soustředění. Páteční program jsme ale absolvovali v plné sestavě. Prvním bodem programu byl společný trénink v posilovně, kterého se již zúčastnili i oba trenéři, Jenda Caha i Pavel Novák. Po tréninku následovala přibližně půlhodinka pózování, kterého se zúčastnili i naprostí nováčci.

Po tréninku následovala rychlá sprcha, večeře a už se pospíchalo na přednášku Ing. Ivana Macha CSc, samozřejmě na téma výživy. Tu si se zájmem vyslechli i trenéři přítomných reprezentačních týmů boxerů a kickboxerů, jejichž prosbě o možnost účasti jsme rádi vyhověli. Po přednášce následovala debata, založená na dotazech přítomných sportovců.

V sobotu ráno měli účastníci možnost využít zdejších kurtů na tenis, badminton či squash. Následovala snídaně a pak už se část účastníků přesouvala do Letňan na zmíněnou soutěž, kterou organizoval z větší části David Slevinský, jinak hlavní rozhodčí na soutěžích ČSNS o.s. O té Vás budeme informovat podrobněji zvlášť, zmíníme jen, že oproti prvnímu ročníku došlo k značnému posunu v rámci množství a zejména kvality účastníků. Vítězkou kategorie Bikini Fitness se stala stejně jako na jaře slovenská reprezentantka Alena Kompasová, v mužské kategorii Mr. Physique byl nejlépe ohodnocen David Šlechta. Skvělé bylo, že všichni účastníci soustředění, kteří zůstali v Průhonicích na dopolední trénink, přijeli na odpolední část soutěže podpořit všechny závodníky a doplnili už tak velké množství diváků.

Po skončení soutěže jsme se snažili co nejrychleji vrátit do Průhonic na odpolední trénink, který absolvovali účastnící po menších skupinkách, jak se průběžně vraceli z Letňan. Kromě samotného tréninku na nás v průhonickém sport centru čekalo ještě jedno překvapení a tím byli dva komisaři Antidopingového výboru ČR, kteří přijeli na namátkovou kontrolu členů ČSNS o.s. Podle vlastního klíče si vybrali pro otestování 4 přítomné účastníky soustředění.

Po náročném dni jsme se rozhodli ponechat zbytku večera volnější průběh. Po večeři někteří využili místní bazén, jiní šli na čerstvý vzduch, téměř všichni se ale následně opět setkali a za všeobecného veselí se dlouho probíralo vše související i nesouvisející s naturální kulturistikou :-)

V neděli ráno se však zase všichni věnovali sportování, posilovna, squash, bazén i sauna byly plně využity. Následoval opět kratší nácvik pózování a tím byl naplněn veškerý plán sportovní činnosti v rámci tohoto víkendu. Poté už následoval pouze společný oběd a postupný odjezd všech účastníků, kterým tímto nesmírně děkujeme za účast i velkou porci zábavy, kterou jsme si zde všichni společně užili.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk