Mamdouh Elssbiay – rozjetý tank se valí do Las Vegas

Mamdouh Elssbiay – rozjetý tank se valí do Las Vegas

Egyptský závodník Mamdouh Elssbiay alias Big Ramy se po svém prvním profesionálním triumfu na New York Pro 2013 vrátil do Egypta, aby zde nějaký čas pobyl se svojí rodinou a přáteli.

Zajímavosti | 24.07.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: flexonline.com


Pak už se však začal naplno soustředit na letošní soutěž Mr. Olympia, kde bude jeho účast budit vzhledem k úctyhodným objemům i kvalitě zaslouženou pozornost u diváků a náležitý respekt u soupeřů. Už před časem jeho fyzické dispozice komentoval Jay Cutler a to velice jednoduše a výstižně: „Je obrovský.“

Big Ramy měří něco málo přes 175 cm a jeho soutěžní hmotnost na Olympia Amateur v roce 2012 byla 130 kg, zatímco v objemové fázi navážil zhruba 144 kg. Jde tedy opravdu o kus hmoty, před kterou je potřeba mít se na pozoru. Tím spíš, že si na svojí přípravě, což však dělá většina seriózně trénujících profíků, dává mimořádně záležet. Aby neponechal nic náhodě, trénuje nyní v Kuvajtu. Byt má přitom přímo nad posilovnou Oxygen Gym, takže po náročném tréninkovém nasazení není nic jednoduššího, než se přesunout o patro výš, sníst odpovídající jídlo a odpočinout si. Názory na to, jak nakonec dopade, se mezi laickou veřejností různí. Zatímco jedni jej pasují do role outsidera, který skončí mimo nejlepší patnáctku, další jej vidí mezi nejlepšími třemi a objevil se i odvážnější názor predikující jeho výhru. Vše bude ale nakonec záležet nikoliv na fanoušcích, ale na úrovni dotažené formy a pohledu rozhodčích. A také na Dennisu Jamesovi, který jej na jeho teprve druhé profesionální klání sportovní kariéry připravuje.

Na přiložených fotografiích pořízených 10 týdnů před Olympií můžete odhadnout, jak mu zatím vychází forma a jak si povede mezi ostatními soupeři. Mamdouh Elssbiay však má jasno – musí naplno trénovat, aby mohl předvést nejlepší formu a soupeřit s těmi, kteří pro něj ještě nedávno byli inspirujícími kulturistickými idoly.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk