Arnold Sports Festival 2014 s 212 a bez Ms. International

Arnold Sports Festival 2014 s 212 a bez Ms. International

Promotér jedné z nejprestižnějších profesionálních soutěží Arnold Sports Festivalu Jim Lorimer oznámil minulý týden změny, které se zásadním způsobem dotknou dvou kategorií.

Zajímavosti | 10.06.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: musculardevelopment.com, wikipedia.org


Tou první je zrušení Ms. International, na které v rámci tohoto sportovního svátku soutěžily nejlepší profesionální kulturistky. Samotné počátky vzniku kategorie spadají do roku 1986, od roku 1989 se pak stala plnohodnotnou součástí Arnold Sports Festivalu a soutěžilo se v ní tak plných 25 let. K nejvýraznějším osobnostem patřila řada představitelek kulturistiky, mezi kterými figurovaly například Tonya Knight, Anja Schreiner, Kim Chizevsky, Laura Creavalle či sedminásobná vítězka Iris Kyle, která svůj poslední titul získala v letošním roce.

Druhá změna se týká kategorie do 212 liber – od příštího roku budou moci na tomto velkolepém sportovním klání startovat i méně mohutní závodníci, kteří při vážení nesmí překročit povolený hmotností limit 96,2 kg. Připomeňme si, že tato kategorie vznikla v roce 2008, kdy se ještě soutěžilo v původně daném váhovém limitu s hodnotou 202. Ten byl v listopadu 2011 navýšen o 10 liber, tedy 4,5 kg. Přes nižší tělesnou hmotnost se stále jedná o špičkově připravené profesionální závodníky, kteří divákům a fanouškům poskytnou nepochybně atraktivní podívanou na to nejlepší, co současná kulturistická scéna nabízí.

Promotér Jim Lorimer k výše uvedeným změnám uvedl: „Pořadatelé Arnold Sports Festivalu jsou hrdí na to, že v uplynulém čtvrtstoletí mohli prostřednictvím Ms. International podporovat ženskou kulturistiku. Avšak s ohledem na požadavky našich fanoušků nadešel čas představit v roce 2014 kategorii Arnold Classic 212.“

Arnold Sports Festival, na kterém se opět sejde kolem 18.000 sportovců z více jak 80 zemí světa a kteří budou soutěžit ve 45 různých sportovních disciplínách, odstartuje 27. února příštího roku a potrvá do 2. března. Samotné klání v kategorii do 212 liber by pak mělo proběhnout 28. února, kdy se uskuteční jak semifinálová, tak i finálová část. Diváci fandící kulturistice a dalším souběžným kategoriím se tak budou moci těšit na soutěžící startující v kategoriích open, 212, Fitness, Figure a Bikini.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk