Novinky u profesionálů - Lewis, Bautista, Wilmore a další

Novinky u profesionálů - Lewis, Bautista, Wilmore a další

Vítěz Olympia Showdown z loňského roku Flex Lewis je již opět v plné přípravě na zářijové souboje v Las Vegas.

Zajímavosti | 08.04.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, flexonline.com
Foto: facebook.com


Svoje tréninky nyní bude absolvovat převážně na slunné Floridě, kam se přestěhoval zejména kvůli častým cestám z amerického Tennessee, kde až doposud pobýval. Neustálé přesuny podnikal nejen kvůli svojí přítelkyni, která zde žila, ale především kvůli nerůznějším aktivitám vzniklých po jeho vítězství na loňské Olympii. Ve videu níže se můžete podívat na nový domov, který obývá, ale i na jednu z prvních návštěv na jeho nové adrese. Tou návštěvou je tréninkový partner a kamarád Sean Barber, kterého Flex Lewis jede vyzvednout na letiště v Ft. Lauderdale, a se kterým absolvuje i společný trénink ramen a hrudníku.

Letošní soutěž Arnold Classic pořádaná v brazilském Rio de Janeiro ve dnech 26. – 27. dubna by měla ve svých řadách přivítat i Francisca Bautistu. Naposledy jsme jej měli možnost vidět při příležitosti konání soutěže PBW Championships v roce 2010, kdy skončil na osmé příčce.

Bill Wilmore soutěží od roku 1995, avšak teprve o deset let později se mu podařilo získat statut profesionála. Vítěz v supertěžké váze a absolutní vítěz National Bodybuilding and Fitness Championships z roku 2005 však musel coby novopečený profesionál nadále tvrdě bojovat, než se mu podařilo uspět a po dlouhých sedmi letech poprvé zvítězit na profesionálním klání, kterým bylo loňské Toronto Pro Supershow (připomeňme si fantastické vítězství Lukáše Osladila v kategorii do 212 liber). Filozofií tohoto závodníka je postupovat pomalu a vytrvale, přičemž zmiňuje například Jay Cutlera, Ronnieho Colemana  a Dextera Jacksona, kteří i přes vyšší věk vypadají na soutěžním pódiu stále dobře. A jaké jsou plány Billa Wilmora pro letošní rok? Mimo jiné je to právě obhajoba vítězství na soutěži Toronto Pro, která se letos bude pořádat na přelomu května a června v kanadském Torontu.

Do Toronta se chystá i profesionál Frank McGrath, který měl v roce 2010 těžkou autonehodu. Jen stěží by někdo tehdy pomýšlel na to, že tento čtyřiatřicetiletý závodník bude ještě někdy cvičit, natož soutěžit. Díky nezlomné vůli a víře však Frank McGrath již v roce 2011 nastoupil ke třem soutěžím (Toronto Pro – 4. místo, PBW – 3. místo a Mr. Olympia – 16. příčka). Loni si dal od soutěží oddech a naplno pracoval na zlepšení svých objemů, které by chtěl společně s dobrou formou předvést právě v Torontu.

Roelly Winklaar se po osmém místu na pražském EVL´s Prague Pro Championships hodlá naplno pustit do přípravy a objevit se na některé z letošních profesionálních soutěží. Jakých klání se Roelly Winklaar nakonec zúčastní, neví v tuto chvíli ani on sám, nicméně divákům by chtěl nabídnout dostatečně velké objemy i potřebnou svalovou separaci a vyrýsovanost. V přípravě na soutěže bude momentálně pokračovat v Curacao.

Jay Cutler a Phil Heath opět na jednom pódiu. Tentokrát však nešlo o vzájemné souboje na soutěži Mr. Olympia, ale o exhibiční vystoupení. To oba protagonisté absolvovali v sobotu 6. dubna v rámci amatérské soutěže NPC Natural Ohio a přítomní diváci tak mohli posoudit aktuální formu, kterou disponuje jak čtyřnásobný, tak i dvojnásobný držitel sošky Sandowa.

Flex Lewis – nový dům a trénink ramen a hrudníku

Jay Cutler a Phil Heath – exhibice na NPC Natural Ohio

 

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk