Zemřel Nasser El Sonbaty

Zemřel Nasser El Sonbaty

Šokující a nečekanou zprávu přinesl v pátek 22. března internetový server musculardevelopment.com.

Zajímavosti | 23.03.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: bodybuilding.com, musculardevelopment.com


Vítěz několika profesionálních soutěží včetně Arnold Classic z roku 1999 Nasser El Sonbaty podlehl podle doposud ne zcela potvrzených zpráv selhání ledvin. Bylo mu pouhých 47 let.

Narodil se 15. října 1965 a chuť profesionálních pódií okusil poprvé v roce 1990. Ve svých pětadvaceti letech tak měl za sebou již tři špičková sportovní klání, kterých dohromady až do roku 2005, kdy skončil se soutěžením, absolvoval více jak padesát. Přestože se mu během druhého roku profesionálního soutěžení příliš nedařilo a končil na posledních příčkách, hned v následující sezóně dokázal ziskem třech třetích míst naplno odhalit svůj drtivý potenciál. Prakticky až do roku 1998 končil vždy v TOP 3, přičemž zřejmě nejcennějším titulem pro něj byl úlovek z roku 1999. Tehdy se mu podařilo zvítězit na prestižní Arnold Classic, za ním pak skončil například Kevin Levrone (2. místo), Jay Cutler (4. místo) či Dexter Jackson (7. místo). 

Jeho nejvyšším umístěním na soutěži Mr. Olympia bylo excelentní druhé místo v roce 1997, přemožitelem a tehdejším vítězem se stal Dorian Yates. V roce 2001 začal vykazovat horší soutěžní výsledky, které pokračovaly až do roku 2005. Tehdy svoji soutěžní kariéru ukončil čtrnáctým místem na Europa Super Show. Famózního kulturistu, který se špičkovou formou dokázal prohánět dlouhou řádku let kulturistickou elitu tehdejší doby, budou jistě postrádat nejen jeho fanoušci a bývalí soupeři, ale i všichni ti, kteří jej znali osobně a byli mu nablízku.

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk