Hidetada Yamagishi utrpěl zranění, přesto plánuje start na Arnold Classic

Hidetada Yamagishi utrpěl zranění, přesto plánuje start na Arnold Classic

Zajímavosti | 18.02.2013 | Michal Rudzinskyj

Připravil: Karel Šedivý
Použité stránky: musculardevelopment.com


Nemilou zprávu přinesl v neděli o uplynulém víkendu internetový server musculardevelopment.com, podle kterého se japonský závodník Hidetada Yamagishi zranil a jeho start na soutěži Arnold Classic, která se odehraje již za zhruba dva týdny, je v ohrožení. O jaké zranění konkrétně jde? Podle zmíněného serveru by se mělo jednat o zlomeninu zápěstní kosti, další podrobnosti v té chvíli ještě nebyly známy.

V pondělí v časných ranních hodinách našeho času stejnojmenný server přinesl rozhovor s Hidetadou, který v něm přibližuje další podrobnosti celého incidentu. Ten se odehrál přesně tři týdny před Arnold Classic v posilovně. Po jedné ze sérií ustoupil Hidetada dozadu, upadl a dlaní narazil na podlahu. Výsledkem byla zlomenina levé zápěstní kosti, otok a samozřejmě i doprovodná bolest. Ačkoliv mu doktoři nasadili sádrový obvaz (který si po týdnu Hidetada sundal) a další trénink pochopitelně nedoporučili, on sám se rozhodl, že svoji přípravu dokončí a objeví se na pódiu. Jeho forma je podle slov zarputilého bojovníka výtečná a blíží se formě z loňské Olympie. Finální léčbu hodlá zahájit až poté, co vystoupí na Arnold Classic, po které ještě plánuje dokonce i účast na brazilské Arnold Classic, která je plánována na 26. a 27. dubna v brazilském Rio de Janeiru. Mezi tím má v úmyslu absolvovat i domluvená exhibiční vystoupení.

Hidetada je známý pečlivostí a důsledností při dodržování tréninkového i dietního schématu, navíc již delší dobu spolupracuje s Iris Kyle, sedminásobnou Ms. Olympia a mnohonásobnou vítězkou Ms. International. Společně s ním absolvuje i některé tréninky, z nichž jeden z nich, který vám nabízíme na záznamu níže, se odehrál tři a půl týdne před kláním v Columbusu, tedy jen pár dnů před nepříjemnou epizodou. I když japonský závodník před časem uvažoval o přestupu do lehčí hmotnostní kategorie, nakonec zůstal věrný osvědčenému schématu měřit se s ostatními v kategorii open a dát tak najevo, že relativní hendikep v nižší tělesné váze a proporcích dokáže vyvažovat kvalitně zpracovaným svalstvem a potřebnými detaily.

Hidetada Yamagishi – trénink hrudníku s Iris Kyle

Hidetada Yamagishi hovoří o svém zranění

 

 
 
Přidej na Facebook Přidej na Linkuj Přidej na Vybrali.sme Přidej na Jagg

Verze pro tisk