Lukáš Topinka se vrací zpět na prkna!

Jak již název tohoto článku naznačuje, Lukáš se po 4leté pauze rozhodnul, že si opět vyzkouší tvrdost celé přípravy a postaví se na soutěžní prkna.

Zajímavosti | 22.01.2013 | Michal Rudzinskyj

Jaký je jeho cíl? Mistrovství světa! Dříve než se ale dostaneme k vysvětlení, proč se rozhodnul pro návrat, pojďme se v krátkosti podívat na jeho soutěžní minulost.

2006

Lukáš se sportovní kulturistikou začal v juniorském věku a jeho první soutěží bylo Mistrovství Moravy v roce 2006. První místo na první soutěži už tehdy ukázaly kvality a směr, kam se bude jeho budoucnost v tomto sportu ubírat. Své prvenství potvrdil absolutním vítězstvím na MČR juniorů, navíc se nominoval na Mistrovství světa, kde získal perfektní druhé místo.

2007

Svou neporazitelnost potvrdil obhajobou absolutního vítězství na MČR juniorů i v roce 2007. Tento rok byl pro něj velmi významný, neboť získal titul mistra Evropy!

2008 a 2009

V těchto dvou letech byla příprava zacílena pouze na jednu soutěž a to na Mistrovství světa, které se mu podařilo 2x po sobě vyhrát.

V roce 2009, ale přišlo nečekané Lukášovo prohlášení, které vyplynulo z určitých důvodů.  „Už nikdy nebudu závodit“. Nastalo tak několikaleté období, kdy si Lukáš užíval nejen běžného života, ale také role trenéra. Co se ale stalo, že Lukáš ohlašuje návrat? „Tak, popravdě mě zamrzel neúspěch Jindry Musila při nominaci na MS juniorů 2012. To byl pro mě velký impulz. Také jsem četl článek, ve kterém se píše, že nejvíce sebevražd u mužů probíhá ve věku 25 až 30, protože nemají žádný cíl, žádnou motivaci. A já poslední dobou byl bez motivace. Potřebuji mít nějaký cíl, a tak jsem se vrhnul do přípravy.“

Na začátku našeho setkání se Lukáš svěřil, že na jaře 2012 skončil v nemocnici. Zeptal jsem se ho proto, co se stalo. „Myslím, že to bylo někdy v květnu nebo červnu. Měl jsem podezření na angínu, která mi byla léčena ATB. Bohužel ale neúspěšně. Pak jsem se do nemocnice dostal s vysokými horečkami 41,4. Doktoři nakonec zjistili, že mám zlatého streptokoka a já skončil na 3 týdny na infekčním oddělení a další měsíc a půl byl na neschopence.  Tehdy jsem navážil 76 kg. Ještě teď pravidelně chodím na pendepon, který udržuje ATB v těle a na pravidelné prohlídky, protože jsem měl zánět jater a ledvin. Už je to ale dobré.“

Pokud bude zdraví sloužit a podaří se mu forma, uvidíme Lukáše na podzim tohoto roku na Mistrovství světa a tímto mu také přejeme, aby vše dopadlo podle jeho představ.

Průběh jeho přípravy můžete sledovat na našich internetových stránkách, kde se budou pravidelně objevovat tréninková videa. Již tento týden se můžete těšit na první video!